Parní žehlička na vlasy

Máte husté vlnité vlasy, které se špatně upravují a snadno ničí? Žehlení je pro vlasy mor a když se to hodně přehání můžete velmi lehko skončit s vysušenou hřívou a roztřepenými konečky. Sama žehličku běžně používám a na kvalitě vlasů je to bohužel docela znát. Velmi mě proto zaujala parní žehlička, která by měla vlasy narovnat prakticky bez poškození. Poptala jsem se na ní u kadeřnice a dnes bych se s vámi ráda o získané poznatky podělila.

parni-zehlicka-zehleni-vlasu

Výhody parní žehličky

Jak už jsem psala v úvodu, hlavní výhodou parní žehličky je její šetrnost. Vlasy tedy s jejím používáním netrpí, ale naopak je možné jejich kvalitu ještě zlepšit. K tomuto efektu slouží speciální přípravky s Pro-keratinem, které vlasy zpevní. A právě díky parní žehličce lze takovouhle výživu zavést do hloubky vlasového vlákna. Vlasy by vás poté měly potěšit krásným leskem a zdravějším vzhledem.

Pro koho se parní žehlička hodí?

Parní žehlička se hodí nejlépe pro majitelky hustých a vlnitých vlasů. Určitě je vhodné ji vyzkoušet, pokud svoje vlasy pravidelně žehlíte klasickou žehličkou a pozorujete ztrátu kvality. Naopak méně vhodná může být pro hodně jemné vlasy.

Ošetření parní žehličkou v kadeřnictví

Parní žehlička už patří mezi poměrně drahé nástroje. Pokud vás tedy zajímá, určitě bych doporučila nejdříve zajít do kadeřnictví a vyzkoušet si, jak vašemu typu vlasů sedí. Zkuste si celou kúru i s aplikací Pro-keratinu a uvidíte, zda by koupě žehličky měla smysl. Ceny úpravy vlasů parní žehličkou se v salonech orientačně pohybují okolo 500 Kč (bez stříhání). Hladký efekt by vám měl vydržet do dalšího umytí a regenerace by vlasech měla být znát ještě tři až čtyři umytí.

parni-zehlicka-pred-po

Parní žehlička na doma

Pokud jste přesvědčená, že vám bude parní žehlička vyhovovat, není problém ji zakoupit. L´Oréal nabízí třeba i celý set žehličky SteamPod i se speciálními keratinovými přípravky (stojí kolem 5000 Kč). Kromě L´Oréal žehličky jsem slyšela chválu na Babyliss PRO cosmetics SPA (kolem 3000 Kč). Cenově dostupnější parní žehličkou  je pak třeba Remington S 9000 (kolem 2000 Kč).

loreal-parni-zehlicka

Parní žehlička mě poměrně zaujala a do budoucna bych ji ráda vyzkoušela. A jak se líbí vám?

10 komentářů

 • Jana 27.11.2013 at 22:15

  Zehlicku jsem si koupila..Je úžasná.Posledni dobou jsem měla vlasy zničené,vysusene a oslabené.Po prvním vyzehleni s touhle zehlicku vypadají moje vlasy krasne a zdrave.Take vyhlazuje daleko víc,než kterákoliv jiná.A ze uz jsem jich vyzkoušela dost.Doporucuju..:-D

  Odpovědět

 • Denisa 3.12.2013 at 15:55

  Můžu se zeptat jak dlouho vydrží vlasy rovné,mám žehličku, u které moc dlouho vlasy rovné nevydrží.

  Odpovědět

  • karol 4.12.2013 at 23:42

   To je bohužel hodně individuální, záleží to na vaší vlastní struktuře vlasů. Parní žehlička je spíš určená na žehlení s minimálním poškozením vlasů, ve vašem případě to možná chce spíš žehličku, s kterou je možné žehlit na vyšší teplotu. Určitě by pak bylo dobré pořídit si i nějaký kvalitní přípravek na uhlazení a ochranu před teplem.

   Odpovědět

 • Klára 11.5.2014 at 10:35

  Dobrý den, chci se zeptat. Mám poškozené, hodně jemné a slabé vlasy proč se v textu píše že je pro mě žehlička méně vhodná? Děkuji

  Odpovědět

 • Jahoda 8.12.2014 at 15:18

  Dobrý den, víte nekdo proc není vhodna na jemne vlasy?Děkuji za opoved.

  Odpovědět

 • Klaruška 21.12.2014 at 09:06

  Ale je vhodná i na jemné vlasy. Já je mám jemné a super. A vlasy jsou po ní perfektně rovné. Takže si je už žehlím jen jednou po umytí a vydrží mi rovné do dalšího mytí vlasů 😉

  Odpovědět

 • Karolína 11.1.2015 at 10:23

  Musí se vlasy před žehlením umývat a používat se přípravky?

  Odpovědět

Přidat komentář