Péče o roztřepené konečky vlasů

Delší vlasy jsou velice hezkou ozdobou, ale péče o ně je často poměrně náročná. Hlavní pozornost je třeba věnovat konečkům, které ovlivňují celkový vzhled vlasů i jejich správný růst. Hezké konečky pozvednou kvalitu vaší hřívy a dodají dojem zdravých a upravených vlasů. Již roztřepené konečky bohužel nijak spravit nejde, ale je spoustu možností, jak po odstřižení zničených částí dalšímu třepení zabránit. Dnes si proto řekneme pár tipů, které by vám měly pomoci postupně stav konečků zlepšovat.

strihani-vlasu

Stříhání konečků vlasů

Pravidelné zastřihování konečků je v péči o vlasy naprostým základem. Optimální doba na zastřihování konečků jsou dva až tři měsíce, přičemž by se měl brát pouze zhruba jeden nebo dva centimetry poškozené části konečků. Pokud na zastřihávání chodíte až kolem půl roku, často se stane, že je třeba brát delší části konců, protože se třepení stále rozšiřuje. Nutností je také najít si kadeřnici, která opravdu pozná konečky a zastřihnout centimetr pro ni neznamená vzít vám polovinu  vlasů. Tohle je důležité si hlídat a předem raději důrazněji upozornit, protože špatný odhad kadeřníků bývá často hlavním důvodem, proč se spousta z nás raději zastřihávání vyhýbá.

Výborné na prevenci třepení konečků je jejich zastřižení speciálními horkými nůžkami, které konečky po ustřihnutí lehce zataví a tak třepení předcházejí. Pokud na třepení trpíte, určitě zkuste navštívit kadeřnictví, které tuhle službu poskytuje.

Správná péče o konečky

Důležité při péči o vlasy je používat kvalitní kosmetiku, která je určená přímo na váš typ vlasů. Určitě nevynechávejte kondicionér a pečující masku na konečcích nechávejte co nejdéle, přičemž po jejím nanesení vlasy zabalte do ručníku, aby se zahřály a maska tak lépe působila. Vlasy ale ručníkem rozhodně nijak nedřete, frotýrování po mytí je pro konečky velká zátěž. Zkusit můžete také přejít z klasických silikonových přípravků na certifikovanou přírodní kosmetiku. Někomu taková změna může velice prospět. Za sebe musím říct, že se mi s přírodní kosmetikou konečky postupně opravdu velice zlepšily a skutečně zde nejde o cenu, kvalitní přírodní šampon seženete kolem 200 Kč. Výborné jsou pak také různé pečující olejíčky, které se do konečků vtírají.

cpk-prirodni-kosmetika

Ochrana konečků před poškozením

Hlavní příčinou roztřepených konečků bývá ve většině případů jejich poškození horkým vzduchem. Pokud tedy používáte pravidelně fén nebo žehličku, určitě není od věci zainvestovat do ochranného přípravku. Ideální je vybrat přípravek s ochranou i před UV zářením, které dokáže napáchat také dost velkou škodu. Nezapomínejte také nežehlit mokré vlasy a fénování se snažte střídat s volným schnutím vlasů. Vlasy  vždy česejte velmi šetrně a opatrně. Mokré je pouze lehce projeďte širokým hřebenem a jemnější rozčesávání provádějte až za sucha, vyhněte se také kovovým tvrdým hřebenům. Zacuchané kadeře hřebenem neroztrhávejte, ale snažte se je jemně uvolnit prsty, nebo si pořiďte populární nový hřeben Tangle Teezer, který díky měkkému pružnému materiálu zacuchané vlasy netrhá ale pouze jemně rozčesává. Pozor si dejte také na chlorovanou nebo mořskou vodu, vlasy při koupání proto vždy sepněte nahoru nebo používejte čepici.

tangle-teezerSéra na roztřepené konečky

Je třeba si uvědomit, že trvalé zacelení poškozených konečků není možné, i když to některá séra slibují. Většinou jde jen o přechodný efekt, kdy konečky vypadají méně roztřepené, ale po dalším umytí se ukáže, že jsou prakticky v původním stavu. Přesto ale určitě doporučuji séra na konečky používat, kvalitní přípravky jsou výbornou prevencí proti dalšímu třepení. Pouze je třeba si uvědomit, že u poškozených částí se nemůžete setkat s naprostým uzdravením.

KÉRASTASE Dvoufázové sérum pro velmi křehké a poškozené vlasy Fibre Architecte, dvoufázové sérum obnovuje a zaceluje vlasová vlákna a roztřepené konečky. Intra-Cylane předchází lámání vlasů, Pro-Keratin – obnovuje a vyplňuje vlasovou strukturu a ceramidy vyhlazují povrch vlasů.

Seženete ho třeba tady.

kerastase-serum-konecky

LOREAL PROFESSIONNEL Posilující sérum pro roztřepené konečky Absolut Repair Cellular, sérum Absolut Repair Cellular hloubkově obnovuje a posiluje i velmi poškozené vlasy. Chrání vlasová vlákna a předchází třepení konečků.

Seženete ho třeba tady.

loreal-serum-konecky

 

 

2 komentáře

  • Martin 9.2.2013 at 14:55

    Jaky sampon doporucujete na mastne vlasy?

    Odpovědět

  • Silva 30.12.2016 at 20:08

    Stříhání konečků bez další péče nestačí. Mně pomohl až pitný režim, vlasy byly totiž hodně suché a hydratace celého těla pomohla. Teď si dávám pozor i na výběr kvalitní kosmetiky a naučila jsem se dopřát vlasům i pravidelné zábaly, tedy masky na vlasy. Nejvíc mi vyhovují řady od Dove, teď v zimě hlavně PureCareDryOil. Doporučuji.

    Odpovědět

Přidat komentář