Olejíčky na vlasy – Kérastase nebo Orofluido?

Máte sušší barvené nebo melírované vlasy? Pak jsou pro vás určitě vhodné pečující oleje, které vlasům dodají vláhu a vyživí je. Podívejte se na recenzi dvou kvalitních olejů.

Jako majitelka melírovaných vlasů jsem dlouho hledala vhodnou péči, která by zabránila dalšímu poškození namáhaných vlasů, dodala lesk a zároveň nezatěžovala. Jako příhodná možnost mi přišly pečující olejíčky. Většina z nich ale vlasy příliš zatěžuje a suché konečky nepříjemně slepuje. Mým posledním úlovkem je Orofluido Elixir a Kérastase Elixir Ultime. Na větší přehled pečujících olejů se můžete podívat zde.

kerastase-orofluido

kerastase-orofluido-srovnani

Orofluido Elixir

Tento olej není přezdívaný tekuté zlato náhodou. Má krásně sytou zlatou barvu a hutnější konzistenci. Obsahuje směs vzácných pečujících olejů jako je arganový olej, který posiluje vlasy a dodává hebkost, lněný olej pro lesk a olej ze šáchoru jedlého pro ochranu a jemnost.

orofluido-elixir-olej-na-vlasy

Vůně je na můj vkus trochu moc výrazná a je z vlasů znatelně cítit. Je možné nanášet ho do vlhkých, nebo již suchých vlasů. Doporučuji aplikovat do vlhkých vlasů jen velice malé množství, protože hrozí nebezpečí, že při příliš velké dávce oleje budou vypadat prameny po vysušení umaštěné. Bezpečnější je tedy aplikace do vlasů vysušených, kdy můžete olejíček dle potřeby přidávat.

Tomuto elixíru se nedá upřít, že vlasům skutečně prospívá. Vypadají opravdu zdravější a lesklejší. Nevýhodu vidím v příliš velké hutnosti, která vlasy trochu zatěžuje a při aplikaci většího množství působí mírně lepkavě. Další minus je vůně, která mi není příjemná. Celkově bych tento olej ale hodnotila kladně, jedná se o jeden z nejkvalitnějších olejů a na suché vlasy působí velmi dobře.

Cena: 550 Kč

Kérastase Elixir Ultime

Tato olejová péče je mým favoritem. Obsahuje regenerační arganový olej, kukuřičný a kaméliový pro hebkost a olej z pracaxi pro buněčnou obnovu. Díky těmto složkám je také plný vitamínů a antioxidačních složek.

kerastase-olejicek-na-vlasy

Barva péče je světlá a konzistence je o něco lehčí než u Orofluida.  Aplikuje se hlavně do konečků na suché nebo vlhké vlasy. Ideální je vetřít malé množství do vlhkých a poté podle potřeby do suchých. Nanáší se velice lehce a vlasy po něm nejsou vůbec umaštěné. Vůně je příjemná a velice jemná, jak je to pro Kérastase typické.

Vlasy jsou po aplikaci neuvěřitelně hebké a dokonce mi přijde, že i mírně rovnější. Lesk je naprosto skvělý a také mě těší, že neslepuje ani nemastí. Celkově nemám co vytknout, podle mého názoru se jedná o jeden z nejlepších olejů na trhu.

Cena: 700

Srovnání

Hezčí a výraznější konzistenci má podle mého názoru Orofluido, čímž jeho prvenství ale končí. Kérastase dělá vlasy hebčí a neslepuje je.Vůně je určitě hezčí u Kérastase, stejně jako celkový vzhled vlasů. Orofluido určitě taky není špatné, ale o kousíček lepší je alespoň pro mě Kérastase.

olejicky-na-vlasy

oleje-kerastase-orofluido

1 Comment

  • Petra Hýzlová 16.4.2015 at 07:29

    Dobrý den, pokud se mohu vyjádřit k Orofluidu, ráda bych za sebe dala Orofuidu právě za jeho vůni naprostou a obrovskou jedničku !! Jeho vůně mě totálně dostala a získala si mě právě pro svou výraznost, vždyť co je lepšího, než když vám voní nádherně vlasy a to někdy i dva, tři dny – s olejem totiž nešetřím 🙂 Prostě pokud by zlato mělo někdy vůni, byla by to právě tato.
    Ale nejen vůně je důvod, proč se k němu stále vracím, vlasy jsou vyživené, viditelně “ozdravené”. Chápu samozřejmě, že vůně není příjemná všem stejně, ale chtěla jsem to tu napsat, aby někoho od nákupu Orofluida neodradilo Vaše stanovisko 🙂 A ještě je skvělé, že se dělá v mini balení, ideálně na vyzkoušení. A na úplný závěr- cena se pohybuje okolo 300.
    Děkuji, přeji pěkný de 🙂

    Odpovědět

Přidat komentář