Permanentní make up: rady a tipy

Permanentní make up je stále vyhledávanější forma líčení. Jedná se o použití přírodních barviv, díky kterým je možno na určitou dobu přimalovat či vystínovat určité části vašeho obličeje. Nejedná se o zabarvování pleti, jak se někteří mylně domnívají. Permanentní make up je možno použít na oční linky, konturu nebo výraznější výplň rtů a na obočí. Je to sice technika podobná tetování, ale zásadně se liší délkou trvání. Tetování se aplikuje do hlubších vrstev kůže, zatímco tato technika se vzhledem k tenké kůži na obličeji dostává jen pár vrstev pod pokožku a postupem času tedy díky vyměňování kůže postupně bledne. Toto přikrášlení vám tedy vydrží 2 až 5 let a poté je nutné aplikaci obnovit.

Permanentní make up nenahradí kompletní líčení očí a rtů, ale je jakýmsi podkladem, díky němuž vypadáte i odlíčená upravená a krásnější. Tato procedura je skutečně luxusní záležitost, která se hodí pro ženy, které rády vypadají i ráno lehce nalíčené, nebo neovládají příliš líčení a proto je potěší, když již mají neomyvatelný a kvalitní základ.

 

Jak na to?

Základem je vybrat si kvalitní studio, protože výtvor vámi vybrané kosmetičky budete nosit na obličeji po několik let. Po příchodu do studia by vám kosmetička měla vysvětlit, jak bude aplikace probíhat a měly byste spolu probrat barvu, tvar a velikost linky. Kvalitní odbornice by vám měla doporučit přirozený permanentní make up, protože nikdy nevíte, zda brzy nebudete proklínat sytě červené rty, které vám nikdy nepůjdou k novým oranžovým šatům.  Nebuďte překvapena, že se kosmetička společně domluvený návrh nepředkresluje. Zkušená odbornice zkrátka vidí a ví.

Jak aplikace probíhá?

Po vybrání stylu a barvy vám kosmetička nanese na přikrášlovanou oblast znecitlivující krém, který sice trochu nepříjemně štípe, ale skutečně dobře zabírá. Po chvilce odpočívání s krémem na lehátku se začne s aplikací. Provádí se miniaturní jehličkou, která udělá drobnou ranku do vaší kůže a vpustí barvivo, které danou ranku zabarví. Takto se postupuje po celé délce vybrané oblasti.

Není aplikace permanentního make upu  příliš bolestivá?

No co si budeme povídat, aplikace samozřejmě nepříjemná je, ale dá se vydržet. Je důležité se uvědomit, že oblasti na obličeji jsou citlivé a tedy nepříjemný tlak cítit budete.  S ohleduplnou kosmetičkou se ale celá procedura zvládnout dá. Pokud vám to bude opravdu velmi nepříjemné, odbornice oblast znovu přetře krémem a počká, než si odpočinete. Při aplikaci necítíte přímo bolest, ale spíše tlak a mírné štípání krému.  Celkově je to jen o něco málo horší než trhání obočí. Výsledek je ale skutečně efektní, takže co bychom my ženy pro krásu neudělaly.

Pomoct! Všechno je úplně špatně

Pokud po aplikaci vypadáte zmalovaná jako klaun z cirkusu, rozhodně se nelekejte. Jde o to, že veškeré z jehličky vypuštěné barvivo nemůžou miniaturní ranky pojmout a máte tedy značnou část přichycenou na svrchní vrstvě kůže. Pokud se divíte i tomu, že barva, kterou po aplikaci vidíte je o hodně tmavší než barva domluvená s kosmetičkou, opět zachovejte chladnou hlavu. Při aplikaci se totiž z ranek uvolní malé množství krve, a jak víme, krev je hodně tmavá a po smíchání s aplikovanou barvou vám tedy danou oblast obarví do tmavšího odstínu. I když tedy na chvíli nevypadáte úplně nejlépe, nemějte strach a oblast neumývejte, ani nijak jinak nezatěžujte. Nechte zkrátka partii naprosto být, aby se mohla zregenerovat.

Co se stroupky?

Po pár dnech se vám z uvolněné krve a nevstřebané barvy udělají miniaturní stroupky. Opět na ně nesahejte, nepoužívejte na danou oblast líčidla ani vatové tampony, jinak byste mohla výslednému dílu závažně ublížit. Po týdnu by vám měly stroupky začít samovolně padat a pod nimi už se vám ukáže správný a jistě krásný odstín.

Potřebuje výsledek ještě nějakou úpravu?

Aby byla konečná fáze permanentního make upu skutečně perfektní a pár let vydržela, je třeba ještě jedné nebo dvou korekcí, které probíhají stejně jako první aplikace, jen s tím rozdíle, že jsou kosmetickými studii velmi cenově zvýhodněné a jsou buď úplně zadarmo, nebo za desetinu ceny první aplikace.

Kolik mě to bude stát?

Za luxus jako je permanentní make up se platí poměrně větší sumy. Ceny se pohybují v rámci několika tisíců za jednu oblast, ale jsou velmi proměnlivé vzhledem ke každému studiu.

Přidat komentář