Pět kroků k dokonalému líčení

Máte po nalíčení pocit, že tomu stále něco chybí? Rádi byste, aby váš makeup působil více profesionálně? Není třeba velkých, odborných znalostí, abyste toho docílili. Stačí, když budete znát několik snadných triků a tipů, které váš makeup pozvednou do profesionální úrovně.

liceni stetci na makeup

1. Parfumerie vs. drogerie?

Základem je kvalitní kosmetika. Nemusíte utrácet tisíce korun za produkty z parfumerie. I v drogeriích najdete vysoce kvalitní dekorativku, se kterou můžete vykouzlit dokonalé líčení na den i večer. Pokud si nejste jisti výběrem, projděte si před nákupem raději odborné recenze na internetu. Dozvíte se v nich, zda produkt opravdu splňuje to, co od něj očekáváte a nevyhodíte tak peníze oknem

2. Štětce a houbičky

Kosmetické štětce koupíte také za pár korun, v tomto případě však platí, čím dražší, tím lepší. Někdy je zkrátka potřeba si připlatit. Neutrácejte ale bezhlavě a pamatujte na to, že například štětec na pudr můžete využít klidně i na aplikaci tvářenky nebo bronzeru. Štětec na makeup zase využijete nejen na sjednocení pleti, ale i na zapracování krémových produktů jako je tvářenka nebo rozjasňovač. Pěnová houbička je také skvělý pomocník, který vytvoří maximálně přirozený vzhled. Na líčení prsty zapomeňte, jestliže chcete vypadat co nejlépe.

3. Líčení není maska

Vrstvení je základ. Ať už jde o aplikaci očního stínu, makeupu nebo rtěnky, nejprve naneste menší množství a teprve poté, pokud je to třeba, vrstvěte. Jakmile produktu naneste příliš, nejen, že se vám bude hůře zapracovávat, bude to mít vliv i na výsledný vzhled.

4. Zapomeňte na monokly

Bez stínování by to nešlo. Jakékoliv líčení očí nebude nikdy vypadat profesionálně, pokud oční stíny detailně nevystínujete. Ať už použijete neutrální, přírodní odstíny nebo výraznou modrou, bez stínování vzniknou nevzhledné kruhy kolem očí a ty nelichotí nikomu. Aplikujte proto raději menší množství stínu, vystínujte a proces opakujte, dokud nejste s intenzitou spokojeni.

líčení oka

5. Nepřehánějte to

Pamatujte si, že i když se snažíte vytvořit výrazný makeup, méně je vždy více. To platí zejména u makeupu, který by měl dokonale splynout s pletí. Neměl by jít vidět ani cítit. To stejné platí pro bronzer. I když má tváři dodat opálení, nepřehánějte to s ním a na obličeji se snažte vytvořit spíše jen decentní stíny, které tvář opticky zeštíhlí. U rozjasňovače myslete na to, že má vykouzlit jen nenápadné, jemné odlesky, které zajistí hezky svěží vzhled. Pokud vás trápí akné nebo jizvičky, na rozjasňovač zapomeňte, všechny nedokonalosti by ještě více zvýraznil.

Přidat komentář