Podkladová báze pod make-up

Už jsme si tu řekli hodně informací o korektorech, make-upu nebo pudru. Zatím jsem ale vynechala přípravek, který s pletí dokáže zázraky, i když ho hodně z nás nepoužívá a často se na něj zapomíná. Myslím tím podkladovou bázi neboli primer. Kvalitní podkladová báze dokáže pleť vyhladit, připravit na make-up a prodloužit jeho výdrž. Pokožka tak vypadá daleko lépe sjednocená a nedokonalosti jsou méně znatelné. Dnes si řekneme pár informací o tom, jak bázi správně vybrat a používat.

podkladova-baze

 

K čemu je podkladová báze dobrá

Kouzlo podkladové báze tkví především ve vyhlazení pleti. Pokud tedy máte nějaké nedokonalosti jako je akné, ale i drobné vrásky nebo vám samotný make-up tvoří na pleti suché šupinky, určitě pro vás bude báze vhodná. Báze ale také dokáže zmenšit viditelnost pórů a vytvořit dojem bezchybného make-upu a samozřejmě prodloužit jeho výdrž.

Určitě se tedy nejedná o zbytečný výdobytek, ale naopak je často velice zdatným pomocníkem. Opět ale stejně jako u každého kosmetického přípravku platí, že ne každá báze je opravdu kvalitní a splní to, co od ní očekáváte, občas tedy chvíli trvá, než najdete tu, která vám opravdu vyhovuje.

Jakou podkladovou bázi vybrat

Při výběru báze musíte vzít  v úvahu stav své pleti. Podkladové báze mají totiž různé zaměření a pomáhají tak řešit rozdílné problémy pleti. Existují báze, které mají matující efekt, vyrovnávají tón pleti, rozjasňují, nebo se snaží pokožku omladit a působí proti vráskám. Dají se ale sehnat také různé vychytávky, které například kombinují funkci báze a korektoru, takové přípravky mají navíc lehké zabarvení, kterým minimalizují začervenání pleti, jiné zase namodralé kruhy pod očima nebo třeba pigmentové skvrny. Samozřejmě pokud máte pleť normální, je spoustu klasických bází které se zaměřují hlavně na nejdůležitější funkce báze, tedy na vyhlazení pleti a vytvoření podkladu pod make-up.

Podkladová báze ve formě gelu nebo krému

Podkladovou bázi můžete najít ve dvou formách, jedná se většinou o bezbarvý nebo velmi světlý gel či krém. Nedá se obecně příliš říct, že by jedna textura byla vyloženě lepší než druhá. Záleží spíše na osobních preferencích a na tom, co je vám příjemnější. Mezi krémovými i gelovými bázemi totiž jde samozřejmě najít spoustu kvalitních přípravků, ale samozřejmě i nějaký ten propadák.

Jak podkladovou bázi aplikovat

Podkladová báze určitě nenahrazuje hydratační krém, proto byste měla začít právě aplikací krému a počkat, dokud se nevsákne (asi 5 minut).

Následně přichází na řadu samotná báze. Aplikujte ji spíše v menší míře a zaměřte se hlavně na nejméně hladké části.

Tečky báze tedy naneste především na čelo, okolí nosu a úst a pod oči.

Následně bázi pečlivě rozetřete.

Počkejte přibližně 2 minuty a naneste make-up.

Silikony v podkladové bázi

Řadě podkladových bází se často vytýká, že obsahují silikony. Tyhle sloučeniny mají totiž u citlivějších jedinců na svědomí ucpávání pórů a možné je i podráždění pokožky. Na druhou stranu je ale spoustu žen, kterým silikony v přípravcích vůbec nevadí a žádné nežádoucí účinky jim nezpůsobují. Pokud vám silikony nijak neškodí, nepovažovala bych za problém používání báze s jejich obsahem. V případě že jste citlivější, zkoumejte složení, v dnešní době už je řada bází, které silikony neobsahují, takže si určitě i vy přijdete na své.

Klasická báze s několika účinky

RIMMEL Podkladová báze pod make-up Fix & Perfect, zjemňuje, vyhlazuje, projasňuje, zmatňuje a chrání pleť, dokonale připraví pleť na aplikaci make-upu.

Seženete ji třeba tady.podkladova-baze-rimmel

Jedna z top bází

LOREAL PARIS Vyhlazující podkladová báze pod make-up Studio Secrets, vyhlazující báze Studio Secrets získala titul “Nejlepší nová báze” v kosmetické anketě Glosscars 2010, vyplňuje vrásky,koriguje nedokonalosti,vyhlazuje povrch pleti.

Seženete ji třeba tady.baze-pod-make-up-secrest-loreal

Přírodní báze

LUMENE Podkladová báze pod make-up Beauty Base, minimalizuje viditelnost pórů a udrží dokonalý vzhled vašeho make-upu po celý den, má vysoký poměr přírodních složek, bez obsahu parabenů a syntetických látek.

Seženete ji třeba tady.podkladova-baze-pod-make-up-beauty-base-matifying-and-retexturizing-primer-lumene

 

Přidat komentář