Pravidla líčení s kontaktními čočkami

Začínáte s nošením kontaktních čoček a nevíte si rady, jak je kombinovat s líčením? Nebojte! Líčit se můžete. Stačí si jen zapamatovat pár jednoduchých pravidel, které si objasníme v dnešním článku.

Kontaktním čočkám líčení nevadí, avšak stejně jako existují pravidla péče o kontaktní čočky, existují také pravidla správného používání kosmetických přípravků při jejich nošení. Dodržováním těchto zásad předejdete možným komplikacím, které mohou nastat, jako je podráždění očí, štípání a další nepříjemné pocity. Z tohoto důvodu je dobré zvolit kontaktní čočky s vysokou odolností proti usazeninám a čistící roztoky, které účinně odstraňují nečistoty z povrchu čočky.

Jak se líčit s kontaktními čočkami?

Před aplikací kontaktních čoček si řádně umyjte, opláchněte a osušte ruce. Nasaďte si nejprve kontaktní čočky a až poté nanášejte na oči i obličej líčidla. Doporučuje se používání kosmetiky, která je určena pro uživatele kontaktních čoček či osoby s citlivýma očima, nebo přípravky, které mají hypoalergenní složení. Mějte na paměti, že kosmetické výrobky by neměly být používány déle, než doporučuje výrobce, a musí být vaše – stejně jako nesdílíte kontaktní čočky, nesdílejte ani vaše řasenky, tužky na oči apod.

Pamatujte si jednoduché pravidlo. Čočka jde vždy první! Nasazuje se tedy před líčením a sundává před odličováním.

Nepoužívejte kosmetické prostředky na vnitřní okraj víček, protože by mohlo dojít ke znečištění čočky. Oční linky používat samozřejmě můžete, ale je třeba nanášet je pouze na vnější okraj víčka. Odličovací přípravky používejte až po vyjmutí čočky z oka.

 

Přidat komentář