Připravte pleť na vysoké letní teploty

Během zimního období si naše pleť zvykla na hutnější, výživnější krémy a masky, které okamžitě ulevily napnuté, vysušené pokožce. S tím je konec! Nečekejte na příchod vysokých, letních teplot a připravte pleť na odlehčenou péči už na jaře. Vystřídat produkty, které jste si oblíbili přes zimu je naprosto nezbytné. Každá kosmetika totiž přináší jiné benefity, které pocítíte jedině tehdy, budete-li používat ty správné produkty ve správný čas.

letní péče o pleť

Tři zásady pro výběr letní péče

1. Nechte pleť dýchat – čistící vody a tonika byste do své péče měli zařadit již nyní a přes léto je rozhodně nevynechávat. Oboje má svou speciální funkci. Čištěním odstraníte všechen kožní maz a zbytky makeupu. Pomůžete tak tomu, aby se následně nanesený krém mohl co nejlépe vstřebat do vrstvy pokožky. Tonizace pomocí pleťové vody osvěžuje a obnovuje přirozenou hodnotu PH.

2. Používejte kosmetiku s ochranným uv faktorem – i přes to, že je sluníčko příjemné a dokáže nás nabít pozitivní energií, k pleti bychom ho příliš často pouštět neměli. Zejména, chcete-li si udržet vaši pleť mladistvou a nepřivolávat předčasně vrásky. Ochranu proti slunečnímu záření najdete nejen v pečující, ale i v dekorativní kosmetice. Ochranný UV faktor totiž obsahují nejen krémy, ale i makeupy, fixační spreje nebo dokonce balzámy na rty.

3. Věnujte pozornost složení – pokud jste do teď neřešili, co vše váš oblíbený krém obsahuje, je nejvyšší čas s tím začít. Vyhledávejte takové složení, které v letních dnech jemnou pleť dokáže co nejlépe ochránit. Na které složky byste se měli zaměřit? Lecitin posiluje ochrannou bariéru pleti. Aloe vera poskytne úlevu pokožce dlouho vystavené slunci. Konopný olej zase hydratuje a pomáhá prodloužit opálení.

Proč nestačí používat krémy určené na opalování a ochranu proti slunci? Tyto produkty obsahují speciálně a přesně navržený poměr UVA a UVB filtrů, které účinkují pouze během opalovaní. Pleťové krémy s UV filtrem ochrání před negativními účinky slunečního záření i ve chvíli, kdy je zataženo.

Přidat komentář