Přírodní kartáček na zuby – recenze

Jakou malou mě hrozně lákalo žít v pravěku. Potkat se s mamutem a šavlozubým tygrem, čmárat si na zeď a nechodit do školy. Když jsem o tom ale hlouběji zapřemýšlela dospěla jsem k poznání, že by to nebyl úplně nejlepší nápad. Ne úplně proto, že by mě tygr nejspíš sežral. Spíš mě znervózňovalo pomyšlení na život bez zubního kartáčku. Dneska už vím, že pravěcí lovci nebyli zas až taková čuňata. Měli sice zásadnější starosti než ty o svůj chrup, ale stejně u nich frčely nejrůznější rozžvýkané větvičky a párátka. Poslední dobou se podobné “kartáčky” z přírodních materiálů začaly objevovat i v našich obchodech. A to bych to nebyla já, kdybych je neotestovala. Takže – zpátky do pravěku!

Na úvod musím přiznat, že nejsem žádná extra bio přírodní osoba. K čistění zubů přírodním kartáčkem jsem přistupovala docela skepticky. Trochu si zablbnu s větví a pak hezky zpátky ke svému měkoučkému Curaproxu! No a jak to reálně dopadlo?

Přírodní kartáček pochází ze stromu Salvadory Perské. Je plný vitaminů, minerálů a přírodních antibiotik. Zabíjí bakterie způsobující onemocnění zubů a dásní, bělí zuby, neutralizuje špatný dech, snižuje tvorbu zubního plaku a napomáhá remineralizaci a kompletní regeneraci chrupu.

Obsahuje

  • Fluorid
  • Křemík
  • Vitamin C
  • Vápník
  • Draslík
  • Sodík

Použití

Zní to skvěle, že? Větvička je to prvotřídní a napumpovaná skvělými látkami. Jak se ale používá? Nejdřív vyjmete klacík z obalu a omyjete ho ve vodě. Následně z jedné jeho strany podle návodu odkoušete asi 5 mm kůry. To je naprosto skvělá část procesu! Okusování kůry mě vážně baví a nejradši bych kartáček ohryzala kompletně 😀 To by ale byla škoda, protože by vyschl a dlouho nevydržel. Následně odkousanou část bez kůry pomalu žvýkáte, dokud se na ní neudělají štětinky. Může to trvat trochu déle, ale nevzdávejte se! Když se vám povede vytvořit štětinatý konec, už se můžete pustit do čištění zubů. Pěkně krouživě a ze všech stran. Po použití se kartáček musí schovat do obalu, aby nevyschl.

Jaké to je?

Nebudete tomu asi věřit, ale mně to přijde vážně bezva! Čištění větví mě hlavně hrozně baví, takže zatímco píšu tenhle článek v mezičase čistím a přežvykuju! Na větvovitou chuť jsem si musela chvilku zvykat, ale teď už mi přijde příjemná. Štětinky příjemně masírují dásně a přijde mi, že zuby jsou taky hodně spokojené. Dokonce se mi opravdu zdají bělejší. Dech mám příjemný, zuby působí vyčištěně, opravdu si nemůžu stěžovat. Minus vidím jen v tom, že se klacíkem nedostanu úplně všude. Konkrétně zadní strana spodního patra zubů moc dobře vyčistit nejde. Taky už jsem tak strašně zvyklá chodit spát s chutí pasty v puse, že bych asi bez projetí běžným kartáčkem ani neusnula. Takže klasický kartáček nezahazuju to zas ne, ale ten přírodní ho bude doplňovat. Za mě spokojenost veliká a překvapení roku.

Máte zkušenost s přírodním kartáčkem? Jak vyhovuje vám?

2 Comments

Přidat komentář