Přísady do koupele podle nálady i pokožky

Každá z nás se občas ráda nechá hýčkat příjemnou relaxační koupelí. Znáte ale účinky přípravků, které se do koupele používají? Některé umí vyhladit a zpevnit pokožku, jiné vás odreagují báječnou vůní, další uvolní ztuhlé svalstvo. Podívejte se, jaké složky budou ve vaší vaně vítané.

koupel-kvetiny

Zásady zdravého koupání

K správné péči o pokožku je třeba znát pár zásad, díky kterým své pleti při koupání neublížíte.

  • Koupejte se pouze jednou týdně, každodenní vylehávání v horké vodě pokožku vysušuje.
  • Nebuďte ve vaně déle než 20 minut,
  • Voda, v které se koupete, by neměla přesáhnout 37 stupňů, to znamená, že by měla být příjemně teplá, ne horká.
  • Pokud máte suchou pokožku, nepřidávejte do vody sůl ani pěnu. Zkuste sáhnout po oleji.

Koupel na unavené svaly

Pokud potřebujete po dlouhém dnu uvolnit natažené svaly, pomohou vám výtažky z rostlin, které zlepšují prokrvení. Mezi takové pomocníky se řadí borovice, jalovec, nebo šalvěj. Výjimečně v tomto případě zvyšte teplotu vody na teplejší než obvykle( asi 40 stupňů). V této léčivé koupeli nesetrvejte déle než 10 minut.

Koupel proti celulitidě

Přísady do koupele vám sice pomerančovou kůži neodstraní, ale dokážou pokožku zpevnit a udělat jí hladší. Umí i povzbudit látkovou výměnu a proces čištění pokožky. Pomůžou vám produkty s obsahem mořských řas, soli, nebo kofeinu. Během koupele je dobré masírovat problematické partie masážní žínkou z lufy či kartáčkem.

Energetická bomba

Koupel nemusí jen uspávat. Pokud cítíte únavu a potřebujete si odpočinout, zkuste vanu s vlažnou vodou a ostrými vůněmi citrusů. Pronikavé a dobíjející vůně vás zvednou na nohy. Skvěle působí pomeranč, citron, nebo mandarinka.

Koupel pro uklidnění

Pokud se cítíte ve stresu a potřebujete okamžitou pomoc, napusťte si teplou vanu a sáhněte po přísadách s antistresovými složkami. Ideální je zelený čaj, mateřídouška, máta, nebo heřmánek.

Pro suchou pokožku

Pokud máte suchou a citlivou pleť, nekoupejte se raději víckrát než jednou za dva týdny ve vlažné vodě a vždy používejte přísady na olejové bázi, které vaši pokožku hydratují. Po koupeli se nedrhněte ručníkem, ale pouze se zabalte do osušky.

Sladké potěšení

Sladké přípravky potěší tělo a zahřejí i na duši. S nimi se vám z vany nikdy nebude chtít vylézt. Pokud patříte mezi milovnice sladkého, nechte se inspirovat. Med nebo kokos budou to pravé.

Koupel na dobrou noc

Pokud máte problémy s usínáním, i v tomto případě jsou tu přípravky, které vám pomůžou. Napusťte si teplejší vanu a vyzkoušejte zklidňující bylinky jako je meduňka nebo levandule.

 

Přidat komentář