Prodlužování řas kapkami

Tento nový trend si získává stále nové a nové příznivkyně. Prodlužování řas pomocí kapiček je u nás žhavou novinkou, i když v zahraničí se tento způsob běžně používá již delší dobu.

O co vlastně jde?

Pokud vás už omrzely na denní nošení nepřirozené nalepovací řasy, ani vás nebaví běhat každých 14 dní za kosmetičkou na doplnění řas semipermanentních, je tato nová metoda přesně pro vás. Ano, chápete správně, prodlužování řas kapičkami znamená, že dlouhé a zatočené budou konečně vaše vlastní řasy! Tedy žádné nepřirozené spoje, žádné doplňování, ani stresující vypadávání. Kapičky dokážou udělat z průměrných řas bohaté věnce, rovné řasy natočit a světlé dokonce mírně ztmavit.

Co jsou ty kapičky vlastně zač?

Každá metoda prodlužování řas má své ale a to se u tohoto způsobu týká hlavně oněch kapiček. U nás se jmenují Lumigan, ale v zahraničí můžete stejný produkt najít i pod názvem Latisse. Dříve se tato zázračná vodička používala pouze k léčbě vysokého nitroočního tlaku. Až později se zjistil skutečně neuvěřitelný vedlejší účinek. Každému z pacientů, kteří používali tyto kapičky s účinnou látkou bimatoprostem se řasy prodloužily minimálně o třetinu! Právě protože jsou kapičky vlastně lék na závažnou poruchu, bylo jejich použití k prodlužování řas u nás dlouho zakázané. V současnosti už je možné na několika očních klinikách prodlužování řas s Lumiganem podstoupit, musíte být ale pod dozorem lékařů, kteří sledují, zda na vás látka nemá nežádoucí účinky. Kapičky způsobují opravdu velké rozbroje mezi jejich příznivci, kteří tvrdí, že jejich prodej by měl být volný jako například v USA a mezi odpůrci, kteří tvrdí, že takto silný lék může být nebezpečný a nemělo by se kvůli pouhému prodlužování řas takto riskovat. Na tvrzení obou stran určitě je díl pravdy a oční kliniky jsou proto vítaným kompromisem.

Není prodlužování řas kapičkami příliš nebezpečné?

Pokud dodržujete lékařem vysvětlenou aplikaci a dokážete přestat při objevení závažných nežádoucích účinků, prodlužování řas touto metodou nebezpečné není. Rozhodně se nemusíte bát, že pokud vám jedna kapička sklouzne do oka, oslepnete na věčné časy. Můžete se ale setkat se začervenáním oka a popraskáním žilek v oku. Musíte si proto dávat pozor, abyste potírala kapičkami opravdu jen víčko u řas a vodička vám nestékala do očí. Mezi běžné vedlejší účinky patří ztmavnutí kůžičky u řas, což ale většina žen spíše vítá, protože to působí jako tenká oční linka. Další z vedlejších účinků není příliš běžný, ale za to opravdu kuriózní, někteří lidé se totiž setkali s tím, že jejich duhovka nepatrně ztmavla. Bylo to patrné u několika modrookých lidí, kterým kapičky ze světle modrých očí vykouzlily o něco tmavší modrou.

Přidat komentář