Profesionální dentální hygiena – proč na ni chodit a jak probíhá?

Čistota půl zdraví. Platí to i pro zuby

Myslíte si, že pro své zuby děláte maximum tím, že si je dvakrát denně (a někdy třeba ani to ne) vyčistíte? Chyba lávky! Domácí péče je hodně důležitá, ale není všemocná. Občas, ale raději pravidelně, byste si měli zaskočit k profesionální dentální hygienistce. Možná budete sami překvapeni, jak moc se váš úsměv změní k lepšímu!

Každodenní domácí péče je sice grunt, ale jestli techniku čištění zubů nezvládáte fakt naprosto dokonale, nestačí. Proč? Nedůsledné odstraňování zubního plaku vede k tvorbě zubního kamene a na ten už jste doma krátcí.

Když už kartáček nestačí

Zubní kámen a plak ovlivňují sklovinu zubu a tlačí na dásně tak moc, že můžou zub uvolnit a taky zadělat na paradentózu nebo kaz. I proto by půlroční intervaly vašich návštěv u dentální hygienistky měly být samozřejmostí.

Dokonalost v několika etapách

Kompletní dentální hygiena má obvykle několik etap.

Pískování profesionálním přístrojem odstraní plak prostřednictvím speciálního prášku, ultrazvuk „rozbije“ zubní kámen a speciální kartáčky a pasty vyleští sklovinu zubu do oslnivého lesku. Závěrečnou tečkou většinou bývá fluoridace zubu.

Kdo myslí na prevenci, ušetří 

Podceňování hygieny a prevence se prostě nevyplácí ani zdravotně, ani finančně. To co vám dnes za práci šikovné dentální hygienistky přijde moc, se vám ve světle finančních pálek za nápravu škod může v budoucnu zdát naprosto směšné 🙂

Přidat komentář