První pomoc při líčení – olejové tyčinky

V dnešním článku se nepodíváme na kosmetickou novinku, ale představíme si spíš takovou mou stálici. Při líčení totiž o výsledném dojmu často nerozhodují ani tak použité přípravky, ale spíš to jak je líčení provedené. Ani sebehezčí stíny nemůžou vyniknout, pokud není výsledek precizní a především čistý. Sama nepatřím k těm, kteří mají opravdu pevnou ruku, linky zvládnou jedním tahem a obtisknutá řasenka je nepotká ani, kdyby se líčili poslepu. S nepřesnostmi při líčení se setkávám denně, ale našla jsem si pro ně jednoduché řešení – olejové tyčinky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Olejové tyčinky

Klasickými vatovými tyčinkami si asi při tvorbě linek vypomáhá hodně z nás. Dřív jsem to dělala tak, že jsem vzala vatovou tyčinku, namočila ji do odličovače a nějaký ten nešvar byl hned pryč. Když jsem ale přešla na micelární vodu, která měla pumpičku, tyčinku tímhle způsobem namočit nešlo. Co teď? Shodou okolností jsem v drogerii narazila na olejové tyčinky a hned se dala do zkoušení.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tyčinky Bel

Tyčinky mají jednu stranu namočenou do odličovacího přípravku s obsahem oleje. Zároveň obsahují vitamin E, nejsou parfemované a celkově by měly být šetrné a vhodné i pro nositelky kontaktních čoček. Plusem je, že si poradí i s voděodolnými přípravky.

Používají se tak, že namočenou stranou tyčinky setřete obtisknutou řasenku nebo jednoduše opravíte nepřesnou linku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Druhou stranou, která je tvořená jen čistou vatou, pak odstraníte zbytek oleje, aby byla pleť suchá a mohlo se pokračovat v líčení.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Funguje to?

Pro mě se olejové tyčinky staly už prakticky nutností. Nemám s nimi žádný problém, jediné co vás může odradit, je fakt, že oproti normálním tyčinkám jsou dražší. No a samozřejmě pro ty, kterým jde líčení s přehledem, je to zbytečnost. Osobně jsem s nimi opravdu hodně spokojená. Fungují na jedničku. Lehce s nimi opravím linku, smažu stopy po obtisknuté řasence, vyzmizíkuji rozmazaní u spodních řas a setřu opadané stíny. Už bych se bez nich asi neobešla a doporučila bych všem, kteří také občas v šikovnosti při líčení nevynikají.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Přidat komentář