První pomoc pro zarudlou a podrážděnou pleť

Chemické látky v kosmetických přípravcích, můžou být pro některé z nás zdrojem podrážděné a zarudlé pleti. Nepříjemné reakce často mohou překvapit naprosto nečekaně a někdy to bývá v chvílích, kdy se to nejméně hodí. Určitě znáte situaci, kdy se chystáte na nějakou důležitou společenskou událost, zkoušíte například nový peeling a skončíte s nevzhlednou zarudlou pletí. Jak si tedy v takových situacích poradit a co udělat, pokud nemáte času nazbyt?

zarudla-plet

 Zdroj

První pomoc při podrážděné pleti

Pleť je okamžitě nutné zklidnit. Výborně na to funguje kombinace vody, mléka a ledu- tedy věcí, které má doma stále prakticky každý. Jednoduše si připravíte misku s vodou, přilijete do ní mléko a nasypete několik kostek ledu. Následně do směsi namočte žínku a přiložte ji na 10 minut na postižená místa na pleti. Zarudnutí by se mělo redukovat.

Jak vyzrát na zarudlou pleť

Zčervenalá pleť vypadá nevzhledně a pokud nemáte moc času na její důkladnější zamaskování, bývá obtížné zarudlá místa nějak zakrýt. Mám proto pro vás zajímavý osvědčený tip, který by měl fungovat, aniž by bylo nutné na pleť cokoliv přikládat. Měl by vám pomoct velice jednoduchý fígl- vycucání kostky ledu. Receptory na patře v ústech totiž reagují na chlad tak, že okamžitě zúží krevní kapiláry. Logicky je tedy ve výsledku pleť daleko méně zarudlá.

Jak zamaskovat zarudlou pleť

Pokud se vám kosmetická nehoda s podrážděnou pletí přihodí před důležitou akcí, je jasné, že musí přijít na řadu maskování, i když to pro pleť v tu chvíli samozřejmě není úplně nejvhodnější. Pro tyto účely je nejvhodnější zelený korektor, který svou barvou opticky nejlépe zakryje červenou barvu pleti. Z barev make-upu je pak ideální broskvový tón, který pleť rozzáří a neutralizuje zarudnutí. Je ale jasné, že ho každý doma nemá, takže zkrátka použijte svůj osvědčený make-up, u kterého máte jistotu, že vám pleť ještě víc nepodráždí.

2 Comments

Přidat komentář