Razítka na nehty – návod, jak na to

Novým trendem ve zdobení nehtů jsou zábavná razítka. Získávají si čím dál větší oblíbenost a není divu! Můžete díky nim velice jednoduše a rychle vytvořit vzory, které by se vám ručně jen těžko povedly. Ani já jsem jim neodolala a vyzkoušela jsem pro vás razítkovací sadu od Essence.

Essence nail art stampy set

Když jsem se rozmýšlela, jaká razítka vyzkouším, okamžitě zvítězila Essence. Výrobky sice většinou nebývají úplně nejkvalitnější, ale pokud vám přípravek vůbec nesedí, není to taková katastrofa jako při koupení drahého značkového produktu. Sada na razítkování vypadá hezky a bezproblémově. Uvnitř najdete destičku se pěti vzory, škrabku na stírání přebytečného laku a samotné razítko. V obchodě vás tato vychytávka přijde přibližně na 90 Kč. Po spoustě neúspěšných pokusů s obyčejnými laky, jsem zjistila, že je snad naprostou nutností koupit si k sadě i speciální lak na razítka. Opět ho seženete u Essence a stojí kolem 50 Kč.

Jak postupovat při razítkování

Vzory je určitě hezčí mít na nalakovaných nehtech, začněte proto natřením všech nehtů barevným matným lakem bez třpytek a nechte ho úplně zaschnout. Zatímco lak zasychá, popřemýšlejte o druhém laku, který použijete k razítkování. Měl by být kontrastní k laku, kterým máte natřené nehty a opět matný hustý a bez třpytek. Nejlepší je samozřejmě mít speciální lak určený přímo k razítkování.

Pokud již máte lak na nehtech zaschlý, sundejte z destičky na razítkování transparentní folii (pozor, někdy bývají fólie i dvě!) a popřemýšlejte, který z pěti vzorů si obtisknete na nehty.

Na vybraný vzor naneste lak, který jste vybrala k razítkování. Lak kápněte na vzor a celé místo ihned přetřete škrabkou, aby kolem nebylo příliš přebytečného laku.

 

Na nabarvený vzor přiložte razítko a pečlivě tiskněte, aby se na razítko vzor obtiskl.

Razítko s obtisknutým vzorem přiložte na nehet a pořádně ho přimáčkněte.

Vzniklý vzor potřete vrstvou bezbarvého laku, aby nedošlo k jeho poničení. Po dokončené aplikaci destičku, razítko i škrabku pečlivě odlakujte, aby byly připravené k dalšímu používání.

 

Výsledek

Razítka považuji za velice hezký nápad, ale ty od Essence nejsou nic moc. Vadí mi hlavně, že v sadě není obsažený lak k razítkování. Samostatně mi chvíli trvalo ho sehnat a s laky, které mám doma razítkování prostě nešlo. Celá aplikace chce praxi, není to úplně snadné a někdy se prostě nepovede vzor úplně dobře přenést. S lakem k tomuto účelu určeným si ale časem razítkování osvojíte a pak bývá výsledek pěkný.Takže razítka určitě vyzkoušejte a po prvním neúspěšném pokusu se nelekejte.

 

9 Comments

Přidat komentář