Razítka na nehty

Líbí se vám razítka na nehtech? Mně se razítkové nail arty zdají prostě skvělé a vytvoření povedené orazítkované manikúry mi nedá spát. První pokus s razítky přitom dopadl dost neslavně. Tehdy jsem si pořídila sadu od Essence a celou akci jsem vám i zdokumentovala. Už dle fotek je jasné, že se to zrovna dvakrát nezdařilo a s výsledkem jsem moc spokojená nebyla. Hlavním problémem se mi zdála právě Essence sada, s kterou se mi dost špatně pracovalo a nakonec se mi samotné razítko dokonce rozbilo. Když mě tedy nedávno opět postihla neodvratitelná touha po razítkování, byla jsem rozhodnutá sáhnout po něčem kvalitnějším. Jenže v eshopech se mi kvůli tomu objednávat nechtělo a v drogerii, aby člověk razítka pohledal. Až na ta od Essence, ta tam opět byla a za výprodejovou cenu 29 Kč… Dnes tedy přináším online důkaz své nepoučitelnosti. Aneb Essence: epizoda druhá – razítka vrací úder.

razitkovani

razitka-na-nehtech

essence-razitka

Sada na razítkování

Essence sady na razítkování jsou stále prakticky totožné, liší se jen motivy destičky a případně vzhled obalu. Tentokrát jsem kápla na razítkovací set ze starší limitky Love Letters, který není součástí stálé nabídky. V sadě je obsažená razítkovací destička, samotné razítko a škrabka. Z destičky je potřeba před aplikací sundat fólii.

razitkovaci-sada

razitkovaci-sada-nehty

Postup razítkování

Teoreticky by mělo být razítkování naprosto primitivní. Nehty nalakujete lakem, necháte ho zaschnout a vyberete k němu kontrastní lak. Vybraný lak pak nakapete na jeden ze vzorů na destičce, setřete přebytečný lak škrabkou a pořádně na něj přitlačíte razítkem. Na razítku by se měl objevit vzor, který pak otisknete na nehet. Na závěr zafixujete bezvarvým lakem.

razitko-nehty

razitko-sada

Razítkování v praxi

Dle výrobce jednoduchá záležitost se v realitě mění v zápas, při kterém se zapotíte. Alespoň já tedy určitě. Musím ale uznat, že tentokrát mi to šlo lépe než se sadou minulou. Přičítám to zkušenostem, ale možná i lépe vyražené destičce. Základem je vybrat dobrý lak, který se bude na razítko dobře přenášet. Já k tomu zvolila hustší bílý Rimmel a celkem se mi osvědčil. Podkladový lak pak byl You Don’t Know Jacques! od OPI. Klasicky šlo některé vzory přenést hůř než jiné a něco jsem musela opravovat, ale nebylo to tak hrozné, jak jsem čekala.

hnedy-lak

Výsledek

Srdíčkové motivy, které sada obsahuje, se mi líbí. Uvítala bych možná trošku víc rozmanitosti, ale roztomilost se jim musí nechat. Výsledek jsem si představovala ještě o něco lepší, ale oproti minulému pokusu jde stejně o značný pokrok, takže jsem spokojená. Sadu od Essence beru na milost (pokud se tedy opět nerozbije) a už na netu pokukuji po destičkách s dalšími vzory. Pokud vám razítkování stejně jako mně nikdy nešlo, nezoufejte, asi to chce čas.

razitka-manikura

razitka-nehty

Razítkujete, nebo vás tenhle vzhled nehtů nebere?

2 Comments

 • Hanďa 30.7.2014 at 15:01

  Také mám sadu na razítkování od Essence, ale tu klasickou verzi. Razítkovala jsem párkrát a chce to opravdu cvik. Dlouho už jsem nic nezkoušela, tak bych zase mohla sadu oprášit!

  Giveaway

  Odpovědět

 • Beat 14.8.2014 at 10:05

  Lepší je začí se vzorem, který pokryje celý nehet 🙂 Chce to praxi. Já také myslela, že to nikdy neudělám dobře a teď už to jde 🙂

  Odpovědět

Přidat komentář