Recenze – make-up Bourjois Healthy mix

Mezi make-upy mám jasné favority a nerada experimentuji, protože to většinou nedopadá úplně nejlépe. Přesto jsem se rozhodla udělat výjimku a dát příležitost jednomu legendárnímu make-upu, s kterým jsem zatím neměla zkušenost. Bourjois Healthy mix je make-up, který bych cenou zařadila na pomyslnou dělící čáru mezi drogerií a luxusními make-upy z parfumerie. Podle reakcí by ale mělo jít o kvalitní top přípravek, který prostě musíte vyzkoušet. Samozřejmě jsem mu neodolala. No a jak to mezi námi dopadlo? Je to velká láska, nebo zklamání?

bourjois-healthy-mix

Bourjois Healthy mix odstín

Make-up jsem si vybrala v odstínu 52 Vanilla, což byl nejsvětlejší odstín, na který jsem narazila. Sice by se měl prodávat i světlejší 51, ale bohužel jsem na něj neměla štěstí. Nakonec jsem ale celkem ráda, protože už jsem trochu opálenější, sluníčko mi už stačilo vytáhnout pihy, takže tenhle odstín už se teď zdá ideální a na léto bude naprosto top. Podtón má spíše do žluta, což mému typu pleti naprosto sedí.

bourjois-healthy-mix-recenze

Healthy mix na pleti

Samotný make-up má praktické pumpičkové balení, s kterým se dobře manipuluje, příjemnou krémovou konzistenci a hezkou vůni. Pleť naprosto krásně barevně sjednotí. Právě díky tomu bych ho doporučovala, pokud máte nějaké ty pigmentové nedokonalosti. Moje letní pihy umí potlačit skutečně dokonale. Pleť s ním vypadá zdravě, má takový živý nádech, opravdu pěknou barvu a výsledný dojem je luxusní.

Přijde mi, že když Healthy mix nanesu, možná malinko zvýrazňuje sušší oblasti, ale když si po chvilce do pleti trochu víc sedne, je už dojem prakticky perfektní. Má sice podle mého střední krytí, ale přesto bych ho úplně nedoporučovala na pleť s nedokonalostmi. Nejlépe totiž vypadá nanesený v lehčí vrstvě, vrstvení mu ubírá na kráse. Pokud přesto na nějaké to akné trpíte a po tomhle make-upu toužíte, doplňte ho dobrým korektorem.

Za co dávám palec nahoru je jeho výdrž. Nanáším ho ráno a večer stále ještě na pleti značné množství drží. To sice umí víc make-upů, ale některé se z pleti vytrácí ošklivě, cuckovatí, nebo se různě slévají. To Healthy mix nedělá, z pleti mizí postupně a velice přirozeně, takže s nějakým tím přepudrováním máte pěknou pleť až do večera.

bourjois-healthy-mix-na-pleti

Jak už z článku vyplývá, Healthy mix je má velká nová láska. Válcuje i jinak můj nejoblíbenější Rimmel Match Perfection a i lanýžovému Dermacolu dal pěkně na frak. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet, ale zatím to vypadá na životní vášeň.

Cena: 399 Kč

Jak je to s vámi a tímhle make-upem?

Přidat komentář