Recenze přípravků od La Roche-Posay

Kosmetiku La Roche-Posay mám velmi ráda. Obsahuje termální vodu bohatou na selen, která má zklidňující a antioxidační účinky. Přípravky jsou hypoalergenní, šetrné, příjemné a vyhovující nárokům citlivé pleti.

Micerální voda Solution Micellaire Physiologique

Micerální voda odlíčí pleť, oči, rty, i voděodolné líčení. Je to výborná náhrada za odličovací gely, nebo mléka. Obsahuje částice micely-shluky molekul, které na sebe nabalí nečistoty a make up jde tedy výborně lehce setřít bez jakéhokoli drhnutí.

Jemná vůně je příjemná, i když mi mírně připomíná mýdlovou vodu, což je zajímavé, protože mýdlo neobsahuje. Stejně tak v ní nenajdete žádná barviva, parabeny ani alkohol. Textura je svěží, jemná a vhodná pro citlivou pleť.  Odličuje výborně, stačí aplikovat na vatový tampon jen velmi malé množství a přejetá pleť je perfektně čistá. To skutečně oceňuji, protože ani některé dražší pleťové vody nedokážou odstranit líčení tak do hloubky ihned při prvním přejetí pokožky. Také odstraňuje dobře mastnotu, aniž by pokožku vysušovala. Vždy ale stačí opravdu malé množství, neplýtvejte jí přehnaně moc, protože mi přijde, že pleť pokrytá větší vrstvou této pleťové vody se o něco více leskne. Celkově tuto pleťovou vodu hodnotím velmi dobře. Pleti prospívá a je opravdu šetrná.

Cena: 330

 

Péče proti akné Effaclar Duo

Jedná se o korekční o obnovující péči pro problematickou pleť se sklonem k akné. Hodí se i jako podklad pod make up. Používá se ráno a večer na vyčištěnou pleť.

Na přípravku mě nejprve poměrně udivilo složení. Čekala jsem spíše krémovou konzistenci, ale ve skutečnosti je složení spíše něčím mezi gelem a krémem. Přípravek má bílou barvu, je řídký a chladivý, vůní trochu připomíná micerální vodu. Nejdřív jsem Effaclar  aplikovala na čelo a nos. Pokožka se okamžitě přestala lesknout a póry se mi zdály ihned viditelně méně znatelné. Při natření brady ale přišlo velké zklamání. Citlivá hrana čelisti mě začala okamžitě pálit a výsledkem byl horký rudý flek na čelisti. Menší rudý flek jsem zaznamenala i na kůži kolem nosu a postupně zčervenala i brada. Byl to pro mě šok, protože se mi to jinak u této kosmetiky s žádným jiným přípravkem nestalo a alergické reakce u mě nejsou vůbec běžné. Na druhou stranu na důležitou T zónu působil přípravek opravdu dobře. Sama ho už přesto raději nepoužívám. Na někoho působí výborně, ale pro mě to bylo zklamání a šok. Takže doporučuji nechat si dát před koupením vzorek.

Cena: 315

 

Hydratační tělové mléko Lipikar Lait

Tento přípravek slouží k hydrataci pokožky a obnovení jejího přirozeného ochranného filmu. Je vhodný i pro děti, klidní podráždění a vyživuje suchou pokožku.

Lipikar mě naprosto nadchl. Složení je hutné a krémové, přesto se hezky roztírá a ihned vstřebává. Vůně je jemná a velmi příjemná. Péči jsem aplikovala do sušší pokožky rukou a nohou. Efekt byl patrný ihned.  Pokožka nezůstala mastná, jak se to u některých hydratačních přípravků stává, ale pouze se vyhladila a zjemněla. Slabá hezká vůně, která přešla z krému na tělo, mě také potěšila.Celkově nemám Lipikaru co vytknout, ještě jsem se nesetkala s lepším hydratačním přípravkem na tělo. Vřele doporučuji, ideální je třeba na vyživení a zklidnění sušší pokožky nohou po holení.

Cena: 520

 

 

Hydratační krém Hydreane Legere

Tento přípravek slouží k hydrataci citlivé pleti, hodí se pro pokožku normální i smíšenou. Dá se používat i jako podklad pro make up. Pleť zklidňuje a časem snižuje její citlivost. Je nekomedonní a bez parabenů.

Přípravek má příjemnou krémovou texturu. Vůně je opět jemná a hezká, i když Lipikar mi voní ještě o něco lépe. Hydreane se dobře roztírá a vpíjí do pokožky. Hodně mě potěšilo, že nezanechává žádný mastný film, pokožka je pouze hladší, vypadá zdravěji a je pružnější. Sušší pleti ihned a viditelně prospívá. Doporučuji hlavně v zimě, kdy má pleť největší potřebu hydratace. Přípravek hodnotím jako jeden z lepších hydratačních krémů vhodný i pro citlivou pleť.

Cena: 260

 

Péče proti vráskám Redermic +

Tento přípravek neutralizuje zánětlivé procesy v kůži, které přispívají vzniku vrásek, pleť vypíná a vyhlazuje jemné vrásky. Obsahuje velmi účinnou látku- kyselinu hyaluronovou, je bez parabenů a vhodný pro citlivou pleť.

Přípravek Redermic seženete ve dvou typech, buď na normální a smíšenou pleť, nebo na pleť suchou. Zkoušela jsem přípravek pro pleť normální a smíšenou. Textura přípravku je trochu tekutější a krémová. Vůně je opět spíše neutrální, ale příjemná. Do pleti se hezky vstřebává, nemastí ani nevysušuje. Pokožku opravdu citelně a rychle vyhlazuje a jemné linky se mírně vyplňují. Patří určitě k lepším přípravkům proti vráskám,  zázračné vyhlazení veškerých vrásek neočekávejte, ale s mírnou formou pavučinek dokáže pomoci.

Cena: 590

 

Přidat komentář