Remington kulma na vlasy Pro Big Curl

Já a kulma na vlasy? To bude asi nějaký omyl, nebo ne? Vždycky jsem byla zastánkyní žehliček, uhlazené a rovné vlasy se mi líbily nejvíc a každé zvlnění se mi zdálo nežádoucí. Tím pádem jsem kulmu na vlasy nikdy nevlastnila a na své vlasy bych si ji ani nikdy nepořídila. Ono totiž vlnit polodlouhé a barvením poměrně narušené vlasy podle mě není nejlepší nápad a vždycky jsem měla jasno, že lokýnky nejsou nic pro mě. Co se tedy změnilo? Pořídila jsem si clip-in vlasy! No a když už máte vlasy do pasu, tak proč si je třeba rovnou taky trochu nezvlnit?

remington-kulma

Jak jsem kulmu vybírala?

Při výběru kulmy jsem chtěla nějakou, která mi na vlasech nevytvoří maličké prstýnky, ale naopak jsem hledala přístroj s větším průměrem, který by zvládl vytvořit objemnější nedbalé volné vlny. Ty se mi na vlasech líbí asi nejvíc, nic moc rafinovaného, prostě lehce zvlněné vlasy, které vypadají pořád přirozeně. Další můj požadavek byl, aby manipulace s kulmou byla ultra jednoduchá, protože co se týče vlasů, nejsem zrovna nejšikovnější a jak se něco hned nedaří, okamžitě propadám panice. Moje volba nakonec padla právě na Remington Pro Big Curl.

remington-kulma-velke-vlny

Remington Pro Big Curl

Remington kulma se pyšní 38 mm pro velké a volné lokny, čtyřnásobnou povrchovou ochranou s anti-statickým účinkem a keramickým povrchem zajišťujícím hladký skluz. Má 8 teplotních nastavení s nahřátím do 30 sekund a s maximální teplotou 210ºC.

remington-kulma-recenze

Jak se s kulmou pracuje?

Pro mě jakožto pro člověka, který s kulmou nikdy neměl tu čest, byl i tenhle jednoduchý model zpočátku španělskou vesnicí. Pochopila jsem rychle, jak se kulma zapíná (hlavním tlačítkem) a že následné blikání znamená, že se nahřívá. Jasná mi byla i funkce dvou tlačítek, kterými regulujete teplotu. Samotné kulmování jsem pochopila tak, že odklopím vrchní část kulmy, následně na hlavní tělo kulmy namotám pramen vlasů, menší část opět přiklopím a pak z toho prostě bude vlna. Jenže nebyla. Bohužel v balení kulmy měl být návod, který jsem ale ve své krabici nenašla. Nakonec to tedy zachránilo až  video na youtube, kde jsem se dozvěděla naprostou triviálnost, která mě zachránila – totiž že namotaný pramínek musím na kulmě cca 10 vteřin nechat, přidržovat za koneček a pak až pustit. Tímhle způsobem se mi už na clip-in vlasech podařilo vytvořit moc hezké vlnky. Taky jsem se jednou spálila, což není nic příjemného, ale naštěstí má kulma chladný konec, jinak by se to stalo podstatně vícekrát.

remington-kulma-pro-big-curl

kulmovani-vlasu

jak-na-vlny-ve-vlasech

Doporučila bych kulmu?

Kulma je na zacházení opravdu jednoduchá a podařilo se mi s ní vytvořit moc pěkné vlnky. Bohužel ale právě jen na clip-in vlasech, moje poškozené vlasy se při kulmování krepatily, někde vlnka vyšla hezky, ale spíš se to moc nedařilo. Tahle kulma bude určitě nejlépe svědčit majitelkám dlouhých a zdravých vlasů nebo právě pro navlnění clip-inů. Pokud bych se svoje vlasy pokoušela vlnit někdy příště, spíš bych tentokrát sáhla po žehličce a třeba s ní jen podtočila konečky. Kulmu teď bohužel moc nepoužívám, clip-in vlasům jsem přestala fandit a na vlastní ji nevyužiji. To ale samozřejmě není chyba kulmy, celkově až na chybějící návod a prvotní nejistotu s ní byla práce naprosto v pořádku a klidně bych vám ji doporučila.

Používáte kulmu na vlasy? Jaké jsou vaše zkušenosti?

Přidat komentář