Rovnání vlasů bez žehličky – natáčky na suchý zip

rovnani-vlasu-natacky

Asi každá z nás si s natáčkami spojuje zvlnění vlasů. A tyhle pomocnice také sloužím především k vytváření kudrlinek. Proto mě velice překvapilo, když jsem narazila na zmínku o natáčkách na suchý zip, které by naopak měly vlasy rovnat. Jako majitelka lehce vlnité hřívy vím, že je problém dát tomuto typu vlasů řád. Rovné nebo kudrnaté vlasy většinou vypadají od přírody elegantně. Co ale dělat, pokud máte právě mírně  zvlněné vlasy, které se velmi rády kroutí všemi směry? A zde přicházejí na řadu právě speciální natáčky na vlasy, které slibují, že délky vlasů narovnají, aniž by vlasům ubraly objem nebo je poničily. Informaci o nich jsem rozhodně nemohla nechat bez povšimnutí, takže jsem se hned pustila do pátrání a dnes bych vám ráda tuhle trendy pomůcku trochu přiblížila.

Jak natáčky na rovnání vlasů fungují

Hlavní fígl tkví ve velkém průměru natáček. Čím větší natáčky se vám povede sehnat, tím rovnější díky nim budete mít vlasy. Hodí se k tomu právě velké natáčky na suchý zip.  Poradí si s téměř jakýmkoliv typem vlnitých vlasů a viditelně hřívu vyrovnají. Samozřejmě nebude narovnání tak dokonalé jako žehličkou, na druhou stranu ale natáčky vlasům tolik neublíží a na rozdíl od žehličky ani neuberou objem, ale naopak vlasy zanechají nadýchané. Hříva se navíc uhladí a vypadá vzdušně a upraveně. Seženete je buď na internetu, v kadeřnických potřebách nebo přímo v některých drogeriích.

natacky-na-suchy-zip

Jak se vlasy pomocí natáček rovnají

1. S natáčením začněte, když jsou vlasy zhruba v polovině schnutí, tedy jsou ještě mírně vlhké ale již prosušené.

2. Vlasy pročesejte a dopřejte jim svůj oblíbený olejíček.

3. Následně začněte od zadních vlasů. Vezměte vrchní středně široký pramen, sjeďte po něm natáčkou na konec a následně namotejte směrem k hlavě. Vlasy při natáčení na natáčku pořádně utahujte. Natáčku na suchý zip již není třeba přichytávat pinetkou, měla by na vlasech držet sama.

4. Poté začněte natáčet pramen pod a pokračujte stejně po celé hlavě.

5. Záležet si dejte hlavně na ofině. Můžete jí natáčej buď z každé strany pěšinky, nebo vzít celou ofinu a natočit jí směrem dozadu. Vyzkoušejte, co vám bude víc vyhovovat.

6. Natáčky nechte na hlavě, dokud vlasy úplně neuschnou.

7. Sundávejte je poté od spodních pramenů. Natáčky, které jste tedy přichytávala jako poslední, sundávejte jako první. Natáčku při sundáváni lehce nadzdvihněte od vlasů u hlavy a následně ji plynulým pohybem stáhněte.

rovnani-vlasu-bez-zehlicky-natacky

Na co si dávat pozor

Pokud s natáčkami umíte pracovat, může výt výsledek opravdu skvělý a vlasům ušetříte spoustu namáhání horkým vzduchem od fénu nebo žehličky. Při prvních pokusech se ale může stát, že se vám natáčení úplně nepovede a vlasy se zacuchají, což může udělat velké škody. Při začínání s natáčkami proto nejdříve zkuste natočit pouze jeden pramen vlasů a až pokud se vám vše výborně povede, aplikujte natáčky na celou hlavu. Aby vše dopadlo správně, je nejdůležitější držet se dvou následujících zásad.

Šířka pramenu- nikdy nenatáčejte pramen širší, než je samotná natáčka,mohl by se nehezky zamotat. Při začátcích je proto lepší natáčet raději užší prameny.

Pozor na konečky- při natáčení konečků je nutné mít na natáčce vlasy perfektně utažené, aby nedocházelo k podivnému podtočení konců. Konce tedy na natáčku namotejte a pak jakoby protáhněte opět ke koncům, aby vlasy zůstaly utažené.

nataceni-vlasu-natacky-na-suchy-zip

 

Výhody rovnání vlasů natáčkami

  • Při správném postupu je to velmi šetrný způsob rovnání vlasů.
  • Vlasy vyrovnané tímto způsobem neztratí objem a nejsou připláclé u hlavy, což se s žehličkou často stává.
  • Hříva se celkově uhladí a vypadá zdravěji.

Nevýhody rovnání vlasů natáčkami

  • Narovnání nemusí být úplně perfektní, konce vlasů se většinou lehce vytočí.
  • Při nesprávném postupu si můžete ošklivě zamotat vlasy.
  • Je to časově náročnější úprava a zhruba hodinku musíte vydržet s natáčkami na hlavě, což nevypadá moc sexy.

Jak vypadají vlasy po narovnání natáčkami

Po naprostém uschnutí vlasů je většina hřívy narovnaná a působí uhlazeněji. U rovnání natáčkami je ale nutné počítat s tím, že se vlasy u konečků nevyrovnají dokonale, ale lehce se vytočí. Pokud chcete mít vlasy perfektně narovnané, je třeba  ještě lehká úprava žehličkou. Přesto ale většinu hřívy od žehlení uchráníte, což beru jako velké plus.

Celkově bych řekla, že natáčky stojí za to vyzkoušet. Chce to ale občas dost trpělivosti a musíte si na narovnání najít čas. Pokud si ale tento způsob úpravy vlasů osvojíte, můžete se úplně oprostit od rovnání fénem nebo žehličkou, čímž se vlasům z dlouhodobého hlediska velmi uleví.

vlasy-po-rovnani-natackami

1 Comment

Přidat komentář