Rozbitý pudr, tvářenka, bronzer nebo stíny? Žádný problém!

Všechno zlé je pro něco dobré, takže když se mi povedlo rozmlátit oblíbený pudr na kousky, nepropadla jsem hysterii, ale naopak s pravou blogerskou vášní pomyslela na to, že to bude dobrý matroš na článek. Dneska tu tedy pro vás mám jednoduchý postup, jak dát do kupy pudr, tvářenku, bronzer, stíny nebo třeba i kompaktní make-up.  Většina z vás už asi o tomhle návodu slyšela, ale pokud ne, tak budu jen ráda, když se vám tenhle tip bude hodit.

rozbita-kosmetika

Co budete potřebovat

Zcela určitě budete potřebovat nějaký alkohol. Ideální je alpa nebo vodka. Já zvolila právě vodku, o které odjakživa tvrdím, že je nejlepší pomocnicí každého kosmetického nadšence (viz novinové nehty).

Pak si připravte nějakou podložku a igelitový pytlík! Vykřičník je u těchto věcí zcela na místě. Sice se vám to povede i bez nich (stejně jako mně), ale díky jejich absenci bych mohla celý článek z fleku přejmenovat na jak spravit pudr a zašpinit vše ostatní.

Budete také potřebovat nějakou pomůcku na míchání (třeba jehlu nebo jiný kovový úzký předmět). Stejně tak si vezměte k ruce něco na vyhlazování povrchu (třeba minci).

Postup – a jdeme na to!

Ze všeho nejdřív zbytky rozbitého přípravku přesypte do igelitového pytlíku a pečlivě rozdrťte na prášek. Následně ustřihněte roh pytlíku a všechno nasypte zpátky do svého obalu. Samozřejmě se můžete pokoušet drtit i rovnou v obalu a na pytlík se vykašlat, ale varování –  je to pak vskutku špinavá práce.

jak-spravit-vysypany-pudr-tvarenku

Teď přichází na řadu právě alkohol. Po troškách ho lijte do prášku a pořádně míchejte, dokud nevznikne pěkné blátíčko. Množství alkoholu není až tak rozhodující, i když to trochu přeženete (jako já), nic se neděje, jen budete muset čekat trochu déle.

jak-spravit-kosmetiku

rozbity-pudr

Následně se pusťte do vyhlazování povrchu vašeho blátíčka. Měl by být co možná nejrovnější. Nejdřív ho uhlaďte třeba příborovým nožem a po chvíli, až bude hmota trochu tvrdší, se pusťte do finálního uhlazování třeba s pomocí mince.

jak-spravit-tvarenku-bronzer

oprava-kosmetiky

Poté nechte přípravek několik hodin jen tak stát, dokud se všechen alkohol neodpaří.

A tady už máme výsledek! Jasně, není to taková sláva jako dřív. A pudřík už nikdy nebude úplný výstavní krasavec. Ale je naprosto funkční a v kosmetické taštičce mu to určitě sluší lépe než v koši.

opraveny-vysypany-pudr

A co vy? Opravujete kosmetiku nebo ji bez milosti vyhazujete?

3 komentáře

Přidat komentář