Rychlé denní líčení v pěti krocích

Probuzení, rychle do koupelny, kuk do zrcadla a honem ke kosmetickému stolečku. Nevím, zda to tak máme úplně všechny, ale alespoň můj den takto zákonitě začíná. Líčím se prakticky každý den, pokud je trochu času tak výrazněji, když nestíhám, vystačím si s pár základními kroky. Je jasné, že běžné líčení každé z nás se bude dost lišit. Některým stačí na den troška řasenky, jiné zase vyžadují vystínované oči už v dopoledních hodinách.  Pokud máte nevýrazné obočí, číslem jedna pro vás bude dokreslení, ženy s rovnými řasami jsou zase třeba nucené celou proceduru doplnit o natáčení kleštičkami. Základní denní líčení každé z nás je tedy čistě individuální. Dnes vám ukážu náhled do takové své malé osobní rutiny a osvětlím, proč se mi zrovna tyhle kroky zdají důležité.

denni-liceni

rychle-denni-liceni

Sjednocená pleť

Je vůbec někdo, kdo má tak dokonalou pleť, že oželí make-up? Já to tedy rozhodně nejsem! Sjednocený tón pleti a zakrytí nedokonalostí je pro mě tím hlavním základem, bez kterého bych se nemohla cítit dobře. Ideálně volím korektor i make-up, ale pokud bych si musela vybrat jedno, tak by to byl make-up. Tohle je skvělý Vitalumiere Aqua od Chanelu.

make-up-chanel

chanel-make-up

Nalinkováno

Při líčení očí si ráda dávám záležet, málokdy bych se pouštěla do nějaké složitější kreace  v časovém presu. Maximálně tedy po ránu nanesu jeden neutrální stín na celé víčko, většinou se ale bez nich obejdu úplně a vystačím si s linkou. Teď nemyslím nějakou perfektně vykreslenou kočičí linku s ocáskem, to by dozajista dopadlo nevalně. Běžně zkrátka nakreslím jen užší kulatou linku kopírující linii řas. Taková sluší každému, opticky zahustí řasy a nemusíte se bát žádného linkovacího excesu. Aktuálně používám gelové linky Lasting Drama od Maybelline.

gelove-ocni-linky

ocni-linka

Bez řasenky ani ránu

Bez nalíčených řas to zkrátka není ono. Pokud bych si mohla nechat jen jedno jediné zkrášlovadlo, asi bych jí dala přednost i před make-upem. Samozřejmě ale není řasenka jako řasenka, jsou i takové, které nadělají víc škody než užitku. Na den si vybírám řasenku, která řasy sice zvýrazní, ale hlavně hezky oddělí. Trochu toho slepování, které by mi večer u dramatičtějšího líčení až tolik nevadilo, v tomhle případě neodpouštím. Helena Rubinstein Lash Queen Celebration vytváří řasy hezky výrazné, ale stále ještě dost přirozené.

rasenka

helena-rubinstein-rasenka

Šťavnaté rty

Svoje kosmetické stálice zas až tak často neměním a pokud mi něco vyhovuje, ráda si to pořizuji znovu a znovu. O přípravcích na rty to ale neplatí. Tam ráda zkouším všemožné nové odstíny a textury. Úplně se nedržím zásady, že přes den by měly být rty spíš v nahých neutrálních tónech. Naopak se ráda probudím nějakou svěží zajímavou barvou. Sahám převážně po přípravcích, které rty zabarví na delší čas a nemusím tak neustále nános obnovovat. Lip Lover od Lancome je na rtech příjemný, lesk se sice snadněji setře, ale lehký nádech barvy na rtech zůstává.

lancome-lip-lover

lesk-na-rty

lancome-lesk

Kouzlo konturování

Přiznám se, že rozjasňovač jsem schopná oželet, matný bronzer ale rozhodně ne. Moje tvář potřebuje dodat jasnější definice, bronzer obličej hezky zúží a opticky tak i vyzdvihne lícní kosti. Nedávám ho nějaké přehnané vrstvy, když nestíhám, tak prostě jen lehce štětcem zajedu do prohlubní tváří a hned mám z celého líčení lepší pocit. Mým oblíbencem je už dlouhodobě Laguna od NARS.

nars-bronzer

IMG_3271

bronzer-konturovani

Jaká je vaše top zkrášlovací pětka? Bez čeho se neobejdete?

3 komentáře

Přidat komentář