Šachovnice na nehtech – černobílé nehty

Pokud mě sledujete, tak už určitě víte, že nejsem nějaký nail artový odborník. Přesto občas dostanu chuť nehty zajímavě ozdobit. Většinou se pak snažím vybrat nějaký prvek, který je zajímavý a přitom co nejjednodušší. Nedávno mě oslovila právě šachovnice, která mi přijde efektní a přitom není až tak obtížné ji vytvořit. Doufám, že se vám bude návod líbit a třeba vás inspiruje.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nehty s šachovnicí

Šachovnice na nehtech je výrazný a nepřehlédnutelný prvek. Černou a bílou můžete vyměnit za jiné kontrastní barvy. Pouze dbejte na to, aby byl odstín výrazný a příliš se nepouštějte do kombinace laků s rozdílnými texturami – klasický výrazný lak vždy přebije jemnou barvu a texturu třpytivého laku.

Co budete potřebovat

Základním vybavením pro tuhle úpravu nehtů je samozřejmě černý lak. Pak budete potřebovat ještě úzký zdobicí štěteček, kterým vlastně celou šachovnici vymalujete. Pokud ho doma nemáte, použijte párátko nebo jiný předmět s úzkým hrotem. Půjde to samozřejmě o něco hůře, ale i tak se dá postupovat. Pro zafixování je pak dobré použít bezbarvý lak.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Postup

Prvním krokem je nalakování nehtů bílým lakem. Nehty následně nechejte úplně zaschnout.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Následně si vezměte k ruce zdobící štěteček, namočte ho do černého laku a opatrně veďte svislou rovnou čáru přes nehet.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Stejným způsobem utvořte další čáry (já zvolila 4).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Následně svislé čáry přetněte několika vodorovnými (u mě to byly opět 4).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A pak už jen vybarvujte políčka do typického vzhledu šachovnice.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nedělejte si hlavu v případě, že přetáhnete nebo se něco nepovede. Výsledek nemusí být perfektní, ve změti malých políček se drobná chyba úplně ztratí.

Výsledek

V konečné fázi po zaschnutí obou laků ještě přejeďte dílo lakem bezbarvým, aby se pěkně leskly. Měla by vzniknout přibližně rovnoměrná efektní šachovnice.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Líbí se vám šachovnice na nehtech nebo dáváte přednost jednobarevnému lakování?

Přidat komentář