Samoopalovací sprej Bioderma Photoderm Autobronzant – recenze

Určitě to také znáte. Venku začíná být hezky, takže se jednoho dne  konečně odvážíte vytáhnout ze skříně sukni a odhalit v ní nohy. Přesně k tomu jsem se také včera odhodlala i já. Stojím před zrcadlem, zálibně si prohlížím novou sukýnku, jenže pak se kouknu dolů a… Zjišťuji, že barva nohou po zimě připomíná možná tak nezralý sýr a přitažlivé to není ani náhodou. Chce to rychlou nápravu. Jenže na slunění to zatím venku ještě úplně nevypadá, solárka se děsím a nástřikové komory snad ještě víc. Pak mi bleskne hlavou slovo samoopalovák. Dřív jsem tyhle přípravky párkrát vyzkoušela, ale žádná sláva to nikdy nebyla, přesto se nenechám odradit a googlím něco, s čím bych nedopadla jako napůl oloupaný pomeranč. Z recenzí vychází nejlépe samoopalovací sprej Photoderm Autobronzant od Biodermy. Běžím tedy do lékárny, platím 500, odnáším si pěkný sprej a doufám, že toho nebudu zatraceně litovat.

bioderma-samoopalovaci-sprej

bioderma-samoopalovak

Co slibuje Bioderma Photoderm Autobronzant

Tenhle sprej na obalu hlásá, že pokožce dodá rovnoměrné tónování pomocí přirozeného odstínu a dokonce by měl i hydratovat. Pyšní se také difúzním systémem, který by měl aktivní tónovací látku DHA rovnoměrně rozprostřít po pokožce. Má i patent Buněčné Bioochrany, což by mělo zaručit ochranu kožních buněk proti poškození a předčasnému stárnutí. Samozřejmostí pak je nekomedonní a hypoalergenní složení, takže je vhodný i pro citlivou pokožku. Uf, je toho dost, přejdeme tedy k tomu, co sprej doopravdy splnil.

bioderma-photoderm-atobronzant

bioderma-sprej

Samoopalování se sprejem Bioderma Photoderm Autobronzant

Opravdu jsem nechtěla skončit flekatá, takže jsem se snažila brát celý proces poctivě a udělat vše proto, aby výsledek dopadl uspokojivě. Pořádně jsme se vydrhla peelingem, pleť hydratovala krémem a nechala zaschnout. Následovala samotná aplikace spreje. Protřepala jsem ho a snažila se na nohy rovnoměrně ze všech stran nastříkat. Překvapilo mě, že docela příjemně voní a bleskově zasychá. Nepotěšilo mě ale, že po nastříkání nohou ubyla snad třetina spreje, takže na moc použití nebude. Pak jsem  čekala a čekala, až se začne něco dít. Četla jsem, že se pokožka začíná zabarvovat asi za 3 hodiny, takže mě udivilo, že jsem změny po ranním nastříkání zaznamenala až večer. Moc jsem to už neřešila a řekla si, že výsledek zhodnotím až ráno.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

aplikace spreje, vpravo vidíte detail nerovnoměrně zabarvené pokožky

Výsledné opálení se sprejem Bioderma Photoderm Autobronzant

Ráno jsme se při probuzení docela zděsila. Nohy byly flekaté, stehna chytla víc než lýtka a celkově to nepůsobilo vůbec dobře. Rychle jsem se tedy hnala do sprchy a všechny fleky ručníkem pečlivě vydrhla. Po tomhle zákroku už se na výsledek dalo koukat. Přesto jsem ale nebyla moc spokojená. Z dálky vypadají nohy obstojně, ale když se podíváte blíž, jsou podivně kropenaté (jak vidíte na fotce) a nějaké šmouhy na nich taky zůstaly.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

nohy před a po aplikaci samoopalovacího spreje, výsledek takhle nevypadá špatně, nerovnosti se projevují při bližším pohledu

Výhody

 • Hezký obal
 • Nevysušuje pleť
 • Opálení má celkem přirozený tón

Nevýhody

 • Opálení je nerovnoměrné
 • Rychle se vypotřebuje
 • Vysoká cena

Celkové hodnocení Bioderma Photoderm Autobronzant

Sprej od Biodermy určitě není úplně špatný, ale ani si nemyslím, že je to nějaký zázrak. Už mám se samoopalovacími přípravky i výrazně horší zkušenosti, ale za tu cenu jsem čekala jsem prostě něco lepšího. Samotný tón opálení špatný není, ale chytlo to nerovnoměrně a když se člověk podívá blíž, tak pokožka nijak zvlášť hezky nepůsobí. Je možné, že je problém v mé pleti, ale moc se mi tomu nechce věřit. Za mě Photoderm Autobronzant nic moc, víckrát už si ho nepořídím.

 

2 Comments

 • Markét 29.4.2013 at 17:22

  Škoda, že jsem nenarazila na tuhle recenzi dřív, než jsme si sprej koupila. Říkala jsem si, jak to bude super, když ho tak všude vychvalují a skončila jsem samý flek. Nechápu, jak může blogerkám, které ho vychvalují, tak perfektně fungovat. Zajímavé je, že jsme nikde nenašla ani fotky před a po…asi ho dostaly zadarmo.

  Odpovědět

  • karol 29.4.2013 at 17:31

   Děkuju za komentář:) a upřímně jsem tak trochu
   ráda, že nejsem jediná, kterou tenhle přípravek zklamal, alespoň tak vím, že se mnou není nic špatně :)) Několik pozitivních recenzí jsem taky našla, ale nemyslím si, že by holky schválně klamaly. Prostě asi každému vyhovuje něco jiného, pleť je hodně individuální.

   Odpovědět

Přidat komentář