Šampony na lupy

Suchá pokožka, svědění hlavy a nevzhledná bílá sprška lupů kolem pěšinky trápí po celý rok nejednu z nás. Lupy jsou velice odolné proti všem snahám o jejich vymýcení a zvládnou nás proto často pořádně rozhodit. Jak tedy jejich výskyt řešit a rychle se jich zbavit? Pokud se vám začnou dělat lupy, nebo se vám stále nepodařilo je odstranit,  ze všeho nejdříve byste se měla zamyslet, zda není problém ve špatném šampónu. Dnes se proto podíváme na přípravky, které by nám měly v boji proti lupům pomoci.

 

Jak mýt vlasy s lupy

Samozřejmě nejdůležitější v boji proti lupům je mít kvalitní šampón. Občas se ale velice podceňuje samotné mytí vlasů. Vlasy byste měla mýt ve vlažné vodě, nikoliv v horké, která by je zbytečně vysušovala. Pokožku hlavy byste měla masírovat pouze jemně, aby se zbytečně nepodráždila. Šampón je poté nutné z vlasů dostatečně vymýt, aby nepůsobil další neplechu. Dávejte si pozor také na fénování vlasů, které může negativně působit na pokožku.

Šampón na lupy z drogérie

Šampónů proti lupům existuje opravdu hodně. Často se ale stává, že žádný z těchto pomocníků z drogerie není nic platný. Co si budeme povídat, v klasických šampónech prostě moc kytiček nenajdete. Naopak konzervanty a emulgátory se  jen hemží. Nechci tvrdit, že čistě chemické složení vadí každé pokožce hlavy. To vůbec ne. Na mastné lupy někdy tyto šampóny zabírají docela dobře. Horší je to s lupy suchými, s kterými si většina těchto šampónů příliš neví rady.

Pokud na vás tedy tyto šampóny z drogerie nezabírají, je možné, že vaší pokožce vadí právě jejich složení. Často jsou totiž za lupy odpovědné právě některé z těch agresivnějších šampónů z drogerie. V takovém případě je třeba zkusit něco z trochu jiného soudku a sáhnout po přírodních vyživujících šampónech, nebo zvolit šetrnější přípravek z vyšší cenové ligy.

Zkušenosti s šampóny na lupy z drogérie

Moje zkušenost s šampóny na lupy z drogérie je naprosto negativní. Vyzkoušela jsem jich celou řadu ( Elséve, Schauma, Nivea, Head&Shoulders, Gliss Kur) a na mojí citlivou pokožku hlavy působily velice agresivně. Po většině se lupy po prvním umytí skutečně zlepšily, ale následovala fáze svědění hlavy a pocitu velice vysušené pokožky. Následně se lupy objevily v daleko horší formě. Můj názor je, že podrážděné pokožce s lupy, která má nedostatek výživy, nevynahradíte tento deficit nekvalitním chemickým koktejlem. Šampóny z drogerie tedy rozhodně nedoporučuji na suché lupy. Občas se ale doslechnu, že na mastné lupy někomu zabraly docela obstojně, takže je třeba brát v úvahu individuální pokožku hlavy.

Přírodní šampóny na lupy

Přírodní šampóny prospívají každé pokožce hlavy a tak napomáhají, aby se ozdravila a zbavila lupů. Bohužel ne vše, co se dnes tváří jako přírodní šampón má skutečně přírodní složení. Rozhodně zde nehraje roli cena, seženete je i za ceny běžných šampónů. Jak tedy skutečně přírodní šampón poznat? Úplně jednoduše. Přírodní šampóny snadno odhalíte podle certifikátů přírodní kosmetiky, na které se můžete podívat zde.

Přírodní šampón, s kterým budete bojovat proti lupům, nemusí být nutně určen přímo na lupy. Úplně dostačující je jemný vyživující šampón, který podrážděnou pokožku hlavy zklidní a tím i zbaví lupů. Tyto přípravky mají nepřekonatelné výsledky při léčbě suchých lupů. Samozřejmě zlepšují i stav mastných lupů, ale někdy nemají sílu odstranit tento problém stoprocentně.

Zkušenosti s přírodním šampónem

Stojím si pevně za názorem, že na suché lupy působí přírodní šampóny opravdu blahodárně. Sama jsem se suchou pokožkou s občasnými lupy také trápila. Používala jsem tehdy obyčejný přípravek z drogerie a stále jsem si říkala, že si musím pořídit lepší šampón. Úplnou náhodou se poté ke mně dostal přírodní přípravek od Santé s certifikátem BHDI. Výsledek byl okamžitý a troufnu si říct, že neuvěřitelný. Dnes bych si už radši nemyla hlavu, než sáhla po přípravcích z drogerie, které mi pokožku tak poškodily. Takže přírodní šampóny jednoznačně doporučuji.

LAVERA Šampon proti lupům s chrpou, přírodní kosmetika s certifikáty BDIH i NaTrue bojuje proti všem typům lupů vyživujícím koktejlem z chrpy, ořechů a šalvěje.

Seženete ho třeba tady.

 

 

MASTIC SPA Šampon proti lupům Hydramilk Shampoo,

tento šampon pomáhá v boji proti lupům a suché pokožce hlavy, rýžový protein obnovuje poškozený keratin, mastichový olej zajišťuje antibakteriální ochranný štít, proteiny, vitamíny, výtažek z řebříčku a měsíčku chrání a zvláčňují vlasovou pokožku.

Seženete ho třeba tady.

Profesionální přípravky na lupy

Když už na lupy nic nezabírá a trpíte jejich výraznější formou, je žádoucí, vyzkoušet kvalitní profesionální přípravek. Asi si říkáte, že jsem tu hanila chemii v šampónech z drogerie a teď vám ji doporučuji v dražším balení. Jde o to, že většina opravdu kvalitních přípravků, s kterými se setkáte v lepších kadeřnictvích, neobsahuje nejsilnější agresivní složky, ale naopak bývá plná vyživujících, chránících a ozdravujících formulí. Samozřejmě velice citlivou pokožku můžou tyto přípravky přesto dráždit, ale většinou se to nestává. Není zkrátka chemie jako chemie a u profesionálních přípravků bývá účinnost v boji proti lupům velmi vysoká.

Zkušenosti s profesionálními šampóny na lupy

Profesionální šampóny jsem používala poměrně dlouho a pravidelně. Vyzkoušela jsem šampón od Redken na suchou pokožku hlavy s lupy a musím říct, že působil velice dobře. Poté jsem přešla na Kérastase, který byl dokonce ještě o trochu lepší. S těmito šampóny jsem byla opravdu spokojená. Přestala jsem je používat pouze kvůli tomu, že mi přišly cenově nevýhodné. Mám velice husté vlasy a musela jsem si ne příliš levný šampón kupovat skoro každé tři týdny.

KÉRASTASE Šampon proti lupům pro suché vlasy Bain Gommage, péče odstraňující lupy určená speciálně pro suché vlasy, ošetřuje vlasovou pokožku, lupy dlouhodobě odstraňuje a vyživuje suché vlasy.

Seženete ho třeba tady.

 

REDKEN Šampon proti lupům Scalp Relief Dandruff Control, byl vyvinutý pro velmi suchou a olupující se vlasovou pokožku a vlasy s lupy, pyrithion zinku předchází tvorbě lupů, glycerin hydratuje pokožku, výtažek z levandule zklidňuje.

Seženete ho třeba tady.

 

KÉRASTASE Hydratační exfoliační šampon proti lupům Bain Exfoliant, vyživující šampón vhodný i na mastné vlasy redukuje lupy už po první aplikaci a navíc předchází vzniku nových.

Seženete ho třeba tady.

 

LA ROCHE POSAY Gelový šampon na mastné lupy Kerium, již po prvním použití jsou lupy viditelně odstraněny, vlasy jsou pružné a lesklé. Pravidelné používání gelového šamponu zajišťuje obnovení přirozené rovnováhy vlasové pokožky.

Seženete ho třeba tady.

KÉRASTASE Profesionální čisticí péče proti lupům Peeling Purifiant, intenzivní čisticí péče pro všechny typy vlasů dlouhodobě odstraňuje lupy a uzdravuje vlasovou pokožku. Zanechává vlasy jemné, hebké a lesklé.

Seženete ji třeba tady.

Co když lupy nemizí 

Na šampónech sice  závisí většina příčin vzniku lupů, ale určitě se nejedná o příčinu jedinou. Samozřejmě je nutná také zdravá strava, dostatek vitamínů, minerálů, dostatečný pitný režim. Své dělá také stálé nošení pokrývky hlavy. Pokud vám na lupy nezabírá žádná kosmetika, jejich tvorba je masivní nebo se vám již vytváří lysá místa, je žádoucí svěřit se s problémem raději kožnímu lékaři, který určí, zda za jejich vznikem není závažnější příčina.

3 komentáře

Přidat komentář