Sante péče o vlasy – recenze

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V dotazníku soutěže, která zde probíhala, jste mi často psali o více recenzí na přírodní kosmetiku. Je pravda, že tu zatím tyhle přípravky moc velké zastoupení neměly. I když mám přírodní kosmetiku ráda, nenapadlo mě, že je o ní takový zájem i u vás, určitě se tedy pokusím do recenzí víc přírodních produktů vpravit. Dnes bych začala trojicí přípravků na vlasy od mé oblíbené značky Sante.

Kosmetika Sante

Německá kosmetika Sante určitě patří mezi moje favority v péči o vlasy. Vyrábí přípravky splňující světově uznávanou certifikaci přírodní kosmetiky BDIH i NaTrue. Neobsahuje tedy žádná syntetická aromata, ropné produkty ani syntetická barviva. Za to se u ní setkáte s kvalitními a pečlivě vybranými přírodními výtažky z rostlin z kontrolovaného biologického zemědělství. I přes kvalitu přípravků si značka zachovává přijatelné ceny.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

textura přípravků

Šampón Briliant Bio Jojoba

Ve složení jojobového šampónu najdete měsíčkový extrakt, hedvábné proteiny, přírodní rostlinné ovocné extrakty a samozřejmě i samotnou jojobu. Šampón výrobce popisuje jako velice jemný a šetrný s pozitivním vlivem na lesk, pružnost a vláčnost vlasů.

Po otevření vás určitě musí zaujmout vůně přípravku. Vůbec všechno, co jsem od Sante zatím zkusila, voní naprosto božsky a tenhle šampon není výjimkou. Vůně je jemná, svěží, sladká a příroda je z ní opravdu cítit, po přivonění už se vám určitě nikdy nebude chtít vrátit se zpět k šamponům z drogerky.  Mytí vlasů je s ním příjemné, malé minus vidím jedině v tom, že šamponu na svoje husté vlasy vždy vypotřebuji docela hodně. Všechno ale vynahradí příjemný pocit na pokožce hlavy po umytí. Po šamponech se silikony mám po čase pokožku hlavy vždy ve strašném stavu, zatímco s tímhle šamponem je naprosto v pořádku a bez lupů. Vlasy se po něm docela dobře rozčesávají i bez kondicionéru, po usušení jsou nadýchané a celkově působí dobře. Za mě spokojenost, určitě bych doporučila.

Cena: 163 Kč

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

4body

Kondicionér Briliant Care

Pokud bych šampón hodnotila jako super, tak tenhle kondicionér je prostě úžasný. Obsahuje olej z burských oříšků, lopuchového kořene, extrakt z lístků břízy, rostlinný glycerin a provitamin B5. Určitě je to jeden z nejlépe vonících přípravků, jaké jsem kdy měla. Trochu jsou v něm cítit oříšky, zkrátka je to sladká a naprosto krásná vůně. Na vlasech je velice příjemný a rozčesávají se po ně jedna báseň. Po vysušení jsou i moje dost suché vlasy na dotek příjemné a hladké. Celkově je to asi nejlepší kondicionér, na který jsem zatím narazila. Není naprosto co vytknout, určitě vyzkoušejte.

Cena: 199 Kč

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

5bodu

Kondicionér a maska Mango

Tenhle přípravek se dá použít jako kondicionér, pokud ho opláchnete klasicky do dvou minut po nanesení, nebo jako maska, když ho ve vlasech necháte kolem deseti minut. Obsahuje brokolicový olej a mangové máslo. Moc jsem se těšila, až masku vyzkouším, co mě ale ihned vytočilo, bylo závadné balení. Nevadí mi ani tolik, když si koupím přípravek, který mi nevyhovuje, hodně mě ale dovede naštvat, pokud se k němu vůbec nedostanu. Tahle maska je totiž sestavená z pumpičky, která mi nefungovala a ani silou z ní nešlo nic dostat. Musela jsem tedy přípravek rozebrat a rýpat se v balení tak dlouho, dokud nezačala pumpička fungovat.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ostatní dva produkty mají obaly v pořádku, vpravo vidíte problematickou pumpičku masky

Po prvotní nechuti k přípravku mě uklidnily až jeho pozitivní vlastnosti. Vůně je opět moc hezká a dokonce je docela dobře cítit i po umytí z vlasů. Přípravek používám spíš jako masku a na hřívu má skutečně pozitivní vliv. Vlasy nezatěžuje ale zanechává je hebčí a lesklejší. I když mi vyhovuje, znovu si tuhle masku určitě nepořídím, protože bych měla opět obavy z funkčnosti balení a navíc mi nepřijde, že by byla nějak zvlášť lepší než předchozí kondicionér.

Cena: 294

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

3body

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vlasy po použití všech přípravků vypadají opravdu dobře. Vpravo vidíte detail pokožky hlavy, která je po šampónu na mé poměry ve velice dobrém stavu.

Přidat komentář