Sante přírodní šampón Bio-Ginkgo a Bio-Oliva – recenze

Přírodní šampóny si díky své šetrnosti k pokožce hlavy a vlasům získávají čím dál tím více příznivců. Většinou velice hezky voní, dopřávají vlasům potřebnou výživu a nechávají pokožku odpočinout od veškeré chemie, která ji může dráždit. Dnes jsem pro vás vyzkoušela jeden z velice kvalitních přírodních šampónů Bio-Ginkgo and Olive od Sante.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

O značce Sante

Někomu ne příliš známá německá značka Sante vyrábí přípravky splňující světově uznávanou certifikaci přírodní kosmetiky BDIH i NaTrue. Neobsahuje tedy žádná syntetická aromata, ropné produkty ani syntetická barviva. Za to se u ní setkáte s kvalitními a pečlivě vybranými přírodními výtažky z rostlin z kontrolovaného biologického zemědělství. Tato kosmetika samozřejmě ani není testována na zvířatech. I přes kvalitu přípravků si značka zachovává přijatelné ceny.

Šampón Bio-Ginkgo a Bio-Oliva

Ošetřující šampón s výtažky s bio ginkga, bio aloe verou a olivovým olejem byl můj první šampón od Santé. Měla jsem tou dobou vlasy hodně zničené barvením a pokožku hlavy podrážděnou od silikonových šamponů z drogerie. Hodně mě proto potěšilo, že se ke mně dostal takto kvalitní přírodní přípravek, ale v nějaké zásadní zlepšení stavu jsem příliš nevěřila. Takže mě vlasy po umytí velice příjemně překvapily.

Vůně šampónu od Sante

Už od prvního otevření si mě získala jemná ale sladce voňavá kokosová vůně přípravku. Byla to příjemná změna po vyloženě synteticky vonících šamponech z drogerie. Jemná přírodní parfemace se sice do vlasů příliš nepřenesla, ale určitě si díky ní budete mýt tímto šampónem vlasy ráda.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Konzistence šampónu

Šampón má bílo průhlednou barvu a působí velice jemně. Konzistence je spíše řidší, gelová a opravdu příjemně sametová. Také mě překvapila výborná pěnivost šampónu. Hodnotila bych jí jako několikanásobně lepší než u šampónů z drogerie. Na mé husté vlasy díky tomu stačilo poměrně malé množství.

santé-sampon-konzistence

Pokožka hlavy po šampónu od Sante

Jak jsem již psala, před použitím šampónu od Sante jsem měla pokožku hlavy poměrně podrážděnou a suchou, s mírným výskytem lupů. Byl to zřejmě důsledek agresivních pěnidel a silikonů v šampónech z drogerie. Po umytí vlasů šampónem Bio-Ginkgo a Oliva nebylo po lupech ani památky, pokožka nesvědila a nepůsobila vůbec suše. Pro mě rozhodně malý zázrak.

Vlasy po šampónu od Sante

Od přírody mám lehce vlnité sušší husté vlasy s velkým objemem. Po použití šampónu zůstal větší objem, ale vlasy působily jemněji, hezky se rozčesávaly a vypadaly zdravěji. Dost mě také překvapilo, že byly rovnější a po vlnkách nebylo ani památky. Nemusela jsem tedy vůbec sahat po žehličce. Potěšil mě také větší lesk.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hodnocení šampónu od Sante

Šampón Bio-Ginkgo a Oliva je určitě jedním z nejlepších šampónů, které jsem zatím vyzkoušela. Vlasům prospívá, vypadají po něm viditelně zdravější a vliv na pokožku hlavy je výborný. Doporučila bych ho hlavně majitelkám nepoddajných suchých vlasů, s kterými dělá přímo zázraky. Hezky uhlazuje, ale zároveň nezatěžuje. Určitě s ním neuděláte chybu, za sebe velmi doporučuji.

Cena: 500 ml pořídíte za zhruba 200 Kč.

5bodu

Přidat komentář