Šaty s odhalenými zády

Hluboký dekolt je už naprostou klasikou, která sice mužskému oku asi nikdy nezevšední, na druhou stranu ale šaty s výrazným výstřihem mohou působit trochu prvoplánově a nenechávat tak prostor fantazii. Dnes bych se proto ráda věnovala šatům, které se naopak ještě příliš neokoukaly a stále si ve správném provedení zachovávají jiskru i jemnou esenci tajemna. Pojďme si představit elegantní i provokativní šaty s odhalenými zády.

Pro koho se šaty s odhalenými zády hodí

Šaty s odhalenými zády umějí být v jistém ohledu k postavě daleko nemilosrdnější než šaty s klasickým výstřihem. Pokud vás trápí nějaké špíčky na zádech, určitě se vyhněte širokým průstřihům, které odhalují problematické partie postranních zad. Zkuste raději umírněnější variantu s kratším zadním výstřihem do V. Stejně tak berte v potaz i svůj věk. Pokud si s odhalenými zády skoro až k hýždím vyrazí dvacetiletá modelka může to být bráno jako hodně odvážný ale stále sexy outfit, zatímco na padesátileté ženě už by něco takového působilo krajně nevhodně.

Typy šatů s odhalenými zády

Šaty s odhalenými zády najdete v nejrůznějších provedeních.

Při vybírání modelu na denní nošení je třeba uvědomit si hranici mezi tím, co je sexy a co už by mohlo působit nevhodně. Dobré je odvážní výstřih zmírnit neutrální jemnou barvou a jednoduchým střihem.

saty-vystrih-na-zadech

Při koupi plesových šatů se můžete víc odvázat. Pokud na to máte postavu a nevadí vám budit pozornost, nebojte se hlubšího zadního výstřihu. Pozor jen, aby šaty působily luxusně a nesklouzávaly ke kýči. Doplňky omezte na minimum.

plesove-saty-odhalena-zada

Svatební šaty s odhalenými zády mohou v elegantním provedení působit přímo nadpozemsky. Hezká je kombinace odhalených zad s jemnou krajkou rukávků. Výstřih by ale neměl být příliš výrazný a samozřejmě nikdy nesmí dosahovat k hýždím!

svatebni-saty-odhalena-zady

Jaké doplňky zvolit k šatům s odhalenými zády

Jednoznačně náhrdelník! Nenechte se ale zmýlit, samozřejmě by nemuselo vypadat  dobře, pokud byste tento typ šatů doplnila náhrdelníkem spadajícím klasicky vepředu. Odhalená záda byste tak nechala nepodtrhnutá a naopak zbytečně ozdobila přední část, kde bývají šaty upnuté až ke krku. Proto existují náhrdelníky přímo určené pro odhalená záda. Většina jich je delší než náhrdelníky klasické a velice pěkně tak zvýrazňují neobvyklý výstřih. Perly, krystaly, ale i nápaditá bižuterie budou spolu s odhalenou pokožkou zad vypadat skvěle.

nahrdelnik-na-zady

Celebrity v šatech s odhalenými zády

Celebrity rády strhávají pozornost a k tomu jsou šaty s odhalenými zády skvělou možností. Každoročně se v nich projde zástup holywoodských krásek a většinou je úspěch zaručený.

Anne Hathaway nosí šaty s odhalenými zády často a ráda. Není se ani čemu divit, protože jí sednou naprosto skvěle.

anne-hathaway-saty-odhalena-zada

Jennifer Lawrence zvolila decentní verzi odhalených zad, což spolu s velmi pěkným šperkem dotváří jemný elegantní look.

jennifer-lawrence-vystrih-na-zadech

Nicole Kidman oblékla jednoduché ale přitom okouzlující šaty inspirované antikou. Díky kombinaci svůdného výstřihu a éterického nařasení jsou nepřehlédnutelné.

Nicole-Kidman-saty-odhalena-zada

Přidat komentář