Sephora Cream lip stain recenze

Rtěnky od Sephory jsem dlouhou dobu neměla moc ráda. Pořídila jsem si jich pro pěkné odstíny několik, ale moc mě nezaujaly a u jedné řady jsem navíc při běžném nošení zjistila, že nevoní zrovna po fialkách (spíš strašlivě chemicky smrdí). Co bych to ale byla za kosmetickou blogerku, kdybych se nechala odradit několika špatnými zkušenostmi. Nehodila jsem tedy všechny Sephora rtěnky do jednoho pytle a zkusila to s nimi znovu. Tentokrát jsem už ale prozkoumala recenze a při příštím nákupu sáhla po něčem, co by mi mohlo spravit chuť, vzhled i náladu. A bingo! Sephora Cream lip stain je přesně tou trefou do černého. Pro mě rozhodně zatím to nejlepší, co jsem na rty v sortimentu Sephory zaznamenala. Dívejte se pozorně 😀

Sephora Cream lip stain

Tekutá rtěnka s obsahem avokádového oleje a s dlouhou výdrží vám na rtech zajistí krásný vzhled a pocit komfortu. Původní krémová textura se po aplikaci změní na sametově odolnou barvu.

 

 

Jak to funguje?

Pokud znáte lip stainy, tak víte, s čím máte tu čest. Ve zkratce – původní tekutá rtěnka po nanesení vytvoří na rtech matnou a pevně držící barvu, která by teoreticky měla přežít i jadernou katastrofu 😀 Lip stainy tedy zabarvují rty na delší dobu. S tím se ale pojí dva možné problémy 1) někdy nejsou na rtech příliš komfortní 2) mohou vysušovat.

Lip stainy od Sephory jsou skvělé právě v tom, že rty moc hezky zabarví, ale zároveň je příliš nevysušují a jsou na nošení příjemné. Po nanesení rtěnky zmatní a rozhodně je třeba nanášet je pečlivě a přesně. Po zaschnutí už s nimi tak snadno nehnete. (Místo pěnového aplikátoru používám ráda štěteček na rty.) S jejich výdrží je to na mých rtech na několik hodin (tak 2-3) záleží, jak často jím a piju. Na krémovou rtěnku by byl takový výkon dobrý, na lip stain je trochu horší. Vzhledem ke krásnému vzhledu a “pohodlnosti” jim to ale odpouštím. Navíc nesmrdí 😀 mají celkem klasickou parfemaci.

Odstíny Cream lip Stain

Tyhle tekuté rtěnky jsou tak oblíbené, že Sephora aktuálně nabízí dokonce 64 odstínů. Můžete vybírat ze spousty klasických i těch méně obvyklých tekutých rtěnek, jako je třeba černá, zelená nebo fialová. Vyzkoušela jsem jich několik (z méně extravagantního spektra) a odstíny se trochu liší ve výdrži i komfortu na rtech. Také u některých stačí jedna vrstva rtěnky pro perfektní krytí, u jiných ale spíše dvě. Obecně ale platí, že jsou velmi kvalitní a poměr cena/výkon je parádní.

 

Cena: 295 Kč

Odstín číslo 13

Nafotila jsem vám legendární Cream lip stain číslo 13 Marvelous Mauve, který býval někdy i úplně vyprodaný. Je to taková ta “moderní” barva, která je velmi slušivá. Výdrž je průměrná, ale na rtech je rtěnka příjemná, příliš nevysušuje a vytrácí se přirozeně. Je to jedna z mých oblíbených stálic.

Sephora Cream lip stain hodnocení

Stojí za vyzkoušení? Rozhodně ano! Nemůžu vám slíbit, že vám budou tak příjemné jako mně, ale pokud chcete vyzkoušet kvalitní přípravek na rty od Sephory, nebo cenově přijatelný lip stain, jděte do nich! Jistě jsou i lepší lip stainy, ale ty od Sephory jsou příjemné, poměrně levné a můžete vybírat z široké palety odstínů. Výdrž je trochu horší, určitě doporučuji před pořízením vyzkoušet, zda na vašich rtech drží. Na těch mých jsou v pořádku, ale četla jsem i recenze, kde byl právě ve výdrži problém. Za mě jinak hodnocení na jedničku, tyhle rtěnky mám opravdu ráda a Sephora si u mě zase šplhla:))

Znáte tyhle rtěnky? Vyhovují vám?

4 Comments

Přidat komentář