Síla make-upu – the power of makeup

Umět výrazně proměnit svůj vzhled díky dekorativní kosmetice se často vnímá jako něco vysloveně negativního. Sice nás fascinuje sledovat fotky před a po zkrášlení, na druhou stranu si ale někteří říkají, že v nutkání používat tolik make-upu určitě tkví nějaký komplex. Podle těchto názorů se buď malujeme protože jsme se sebou vyloženě nespokojené, nebo protože si nestojíme za svou přirozeností a chceme se za každou cenu zalíbit okolí. Pokud má žena potřebu se schovávat pod vrstvou make-upu a nestojí si za svým naturálním vzhledem, tak už to zkrátka ani není ona. Souhlasíte? Já tedy určitě ne a dnes bych vám ráda pár řekla důvodů, proč se za používání make-upu není proč stydět.

sila-makeupu

Síla make-upu

Na youtube jsem zaznamenala výzvu the power of makeup (síla make-upu) už dříve. Šlo v ní zjednodušeně o to, že si youtuberky namalovaly pouze jednu stranu obličeje a jasně tak ukázaly rozdíl mezi namalovanou a nenamalovanou stranou tváře. Jistě, bylo to zajímavé, ale šlo tam převážně o ten šokující efekt proměny a neobjevil se žádný hlubší podtext. Nedávno tuhle výzvu obnovila moje oblíbená youtuberka Nikkie a její pojetí už je o dost zajímavější. Pokud jste video neviděli, tak určitě doporučuji na něj mrknout.

 

Nikkie se v úvodu zmiňuje o tom, že jí k tomuhle kroku inspiroval fakt, že jí okolí vytýká, že namalovaná si ani není podobná a není tak sama sebou. Její proměna ve videu je opravdu skvělá, ale ještě více mě oslovuje právě myšlenka, abychom se na hraní s make-upem nedívali skrz prsty. Je to zkrátka forma sebevyjádření, na které není nic špatného. Samozřejmě asi nebude úplně v pořádku, pokud budeme skrývat svůj přirozený vzhled vždy a za každou cenu, ale samotné hraní s make-upem a s růnými looky je prostě jenom zábava, která nikomu neubližuje. Díky kosmetice se můžete být kýmkoliv chcete, vyzkoušet nespočet barev a tvarů a rozzářit tak každý svůj den něčím netradičním. Je příjemné působit díky make-upu upraveně a hezky, ale není nic špatného ani na bláznivém líčení, je to prostě jen a jen na vás. V tomhle ohledu myslím, že bychom se měli naučit být daleko tolerantnější. No řekněte, nebylo by hezké, udělat si ten svět krásnější prostě jenom tím, že se nebudeme make-upu bát? Pro inspiraci přikládám videa dalších youtuberek, které se videem od Nikkie inspirovaly.Jak se na sílu make-upu díváte vy?

2 Comments

 • Sedmikráska 12.4.2016 at 18:31

  Myslím, že problém je v tom, že společnost bere make-up jako nějaký druh ”lži”. Už v antickém Řecku se v literatuře objevovaly kritiky směřované na ženy, které se líčily (,,Na jeden obličej si malujete druhý obličej”).
  Nikdo se určitě nechce dívat na pupínky, kruhy pod očima a podobně, ale takové výrazné líčení volím pouze příležitostně na slavnostní události (plesy apod.), kde to považuji za přirozené se takto vystrojit, ale chodit takto do práce, nebo do školy, to nikdy.
  A popravdě, když se kouknu na slečnu z prvního videa, tak vidím opravdu dva rozdílné obličeje. A to už podvědomě na mysl působí jako dva různí lidé. Proto ta kritika. Nemám nic proti hraní s make-upem, ale každý den ze sebe pomocí make-upu udělat úplně někoho jiného k nerozeznání od původního já je bohužel i v mých očích lež.

  Odpovědět

  • anna siskova 24.6.2016 at 09:17

   Ano naprosto s timto názorem souhlasim.a co teprve mit nejakou znamost a pak si vedle neho lehnout odlicena nebo po flamu se vedle neho rano probudit.bych utikala kanalama:-)

   Odpovědět

Přidat komentář