Silvestrovské líčení – návod a postup

Jak se připravit na poslední den v roce? I když nejvíce záleží na společnosti, ve které poslední hodiny tohoto roku strávíte, je také důležité, cítit se dobře. Proto je na čase začít přemýšlet nad tím, jak v tento den budete vypadat a jaký makeup zvolíte. Rozhodně se nebraňte něčemu více výraznému. S klidem sáhněte i po zdobení v podobě kamínků, třpytek a dalších doplňků. Zapojte do líčení barvy a po celý večer budete k nepřehlédnutí.

Jak se stát královnou silvestrovského večera?

Pár dnů předem dopřejte své pleti pořádnou dávku péče a hydratace. Nejlépe v podobě masek, které dokáží pleti poskytnout maximální výživu během dvaceti minut.

Neexperimentujte s novými produkty a sáhněte po těch, které máte vyzkoušené a ověřené. To platí zejména u makeupu, u kterého byste měli mít jistotu, že po celý večer vydrží v perfektním stavu. Nezapomeňte proto i na důkladnou fixaci nejen pomocí pudru, ideálně zapojte i fixační sprej.

U výrazného líčení očí pamatujte, že je třeba nejprve zvolit jemný základ a teprve poté nanést syté barvy. Docílíte tak profesionálního výsledku a i přes výrazný makeup, bude vše vypadat hezky jemně a přirozeně.

Umělé řasy? Proč ne. Můžete zvolit klasiku, kterou nalepíte pomocí lepidla nebo žhavou novinku, magnetické řasy. Ty drží u sebe pomocí malých magnetků a lze je kdykoliv během večera odstranit, aniž byste si narušily makeup očí.

TIP na líčení – foto postup

Nejprve vystínujte celé oko a záhyb neutrálním, světle hnědým stínem. Poté se můžete pustit do výraznějších barev.

Nejtmavší barvu nanášejte vždy do vnějšího koutku očí, docílíte tak jejich zvětšení a zvýraznění pohledu. Na střed aplikujte modrou a opatrně ji štětcem rozmažte směrem k tmavě fialové tak, aby se barvy spojily a vytvořily plynulý přechod. Zlatá na očích vypadá vždy luxusně, ať už jsou modré, hnědé nebo zelené. Nešetřete s ní a pořádně rozjasněte vnitřní koutky. Nanést ji můžete také lehce pod spodní řasy.

U výrazného líčení nesmí chybět linka, která dodá očím smyslný a sexy pohled. Umělé řasy jsou pak poslední třešničkou na dortu. Zvolte tvar, který se postupně prodlužuje směrem k vnějšímu koutku.

U rtěnky sáhněte spíše po světlejším odstínu, abyste se nemuseli v průběhu večera příliš kontrolovat. Pokud však máte doma dlouhotrvající barvu na rty, můžete se s klidem odvázat a sáhnout po červené nebo zářivě růžové barvě.

Přidat komentář