Slavnostní líčení s trsy umělých řas – návod a fotky

Po delší době mám pro vás opět jeden návod na jednoduché líčení očí. Tentokrát se jedná o trochu výraznější slavnostnější variantu vhodnou třeba na ples nebo party. Líčila jsem harfenistku Martinu, s kterou jsme se dohodly na zářivé zlato-béžové kombinaci stínů a aplikaci menších trsů umělých řas pro umocnění slavnostního dojmu. Doufám, že se vám bude návod líbit.

Co jsem použila

Veškeré stíny jsem aplikovala z paletku Christian Dior. Je výborně poskládaná, barvy k sobě dokonale pasují a samotné stíny jsou velmi hezky pigmentované.

Dále jsem použila menší trsy umělých řas. Na akce jako je třeba ples, kde jsou stále v pohybu a řasy jsou namáhané, příliš nedoporučuji klasické tenoučké trsíky řas, které jsou sice nejpřirozenější, ale kvůli drobné základně úplně dobře nedrží. Pokud se tedy necítíte na celý rámec umělých řas, je nejlepší z nich menší kousky odstřihnout a pouze ty poté aplikovat do vnějších koutků očí.

Samozřejmostí je pak lepidlo na umělé řasy, moje stále nejoblíbenější je obyčejné lepidlo z DM drogerie, které velmi dobře drží a má univerzální černou barvu.

Na delší akce je také vhodné použít před samotným líčením bázi pod oční stíny, aby byl efekt co nejdéle zachován.

Nezapomeňte ani na řasenku a černu tekutou linku, která nejlépe skryje spoje umělých řas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Postup líčení

1) Po nanesení báze pod oční stíny jsem vedla linku úzkým štětcem namočeným v černém lehce třpytivém stínu ze zmiňované paletky. Samozřejmě můžete na místo stínů použít černou tužku na oči. Linka nemusí být nijak zvlášť přesná, na závěr se ještě upraví.

slavnostni-liceni-linka

předkreslení linky

2) Následovala aplikace řasenky. Nanášejte ji pomalu, aby měla čas řasy správně obalit, vydrží tak déle.

slavnostni-liceni-rasenka

nanesení řasenky

3) Poté jsem na celý oční prostor nanesla nejsvětlejší stín z paletky. Záležet si v tomto kroku dejte na oblastech pod obočím, které je třeba bílým třpytivým stínem rozjasnit. Lehký dotek světlého stínu můžete dopřát i vnitřním koutkům očí.

slavnostni-liceni-rozjasnujici-stin

rozjasňující světlý stín

4) Pokračovala jsem nanesením hlavního zlatého stínu z paletky na oblast pohyblivého víčka.

slavnostni-liceni-zlaty-stin

hlavní zlatý stín

5) Následně jsem úzkým štětečkem s černým stínem pouze velice lehce prostínovala oční záhyb a doprostřed pohyblivého víčka nanesla malé množství metalické zlaté.

slavnostni-liceni-stinovani-ocniho-zahybu

vystínování očního záhybu

6) V této chvíli jsem již byla se stíny spokojena a pustila jsme se do aplikace trsíčků řas. Odstřihla jsem je z klasických umělých řas a následně ještě zastřihla, aby působily přirozeně.

slavnostni-liceni-trsy-ras

nanesení lepidla na trs řas

7) Na trsy jsem nanesla lepidlo, minutku počkala a poté je aplikovala do vnějších koutků očí.

slavnostni-liceni-aplikace-trsu-ras

lepení trsu umělých řas

8) Řasy jsem ve vnějších koutcích lehce umačkala a poté nastal obtížný úkol maskování spojů. Pokud se totiž aplikuje celý rámec řas, je sice celek daleko více výrazný, ale není možné rozpoznat, kde končí vaše řasy a kde začínají umělé. Naproti tomu u trsů aplikovaných pouze do vnějších koutků je třeba dát si na následném maskování záležet. K zastření spojů umělých řas jsem použila tekutou linku a část s vlastními řasami poté ještě zvýraznila řasenkou.

slavnostni-liceni-prilepene-umele-trsy-ras

nalepený trs řas

 

Ve výsledku nebyly trsy řas nijak zvlášť nápadné, ale lehce zvýrazňovaly a podtrhly celé zářivé líčení.

slavnostni-liceni-trsy-ras-navod

hotové líčení

Líbí se vám líčení? Jak na slavnostnější akce zdobíte své oči vy?

1 Comment

Přidat komentář