Smazaný blog – nemažte, prodejte

Dneska se podíváme na téma, které osobně vidím jako jeden z největších problémů (nejen) kosmetických blogů. Stává se mi totiž, že narazím na zajímavý blog, říkám si, že se tam zase někdy kouknu a po čase zjistím, že už prostě ne… nekouknu. V čem je problém? Blog je smazaný.

Vsadím se, že nejsem jediná, koho tohle štve. Oblíbené články jsou nenávratně v tahu a informace, které si třeba potřebujete připomenout, jsou už navždycky v propadlišti blogodějin.

Proč smazat blog?

Důvodů ke smazání blogu může být spoustu, mezi ty nejčastější patří nezájem o další blogování nebo osobní útoky na blogerku. Určitě neberu autorkám právo dělat si se svým blogem, co se jim zamane – tedy i smazat. Ale důrazně nabádám – jsou i lepší cesty. Jak pro vás, tak pro vaše čtenářky.

Jak se stránkou naložit?

Blog je možné prodat a získat tak za něj nějaké peníze a zároveň čtenářkám ponechat možnost články najít. Nechcete někomu cizímu prodávat blog s vašimi osobními fotkami/zážitky? Vlastní fotky je možné vyměnit za volně dostupné obrázky z fotobank, obsah trochu promazat a nechat to nejpodstatnější pro čtenáře. Zkrátka se s tím většinou dá něco vymyslet. Blog je možné prodat na webtrhu, kde si jednoduše založíte účet a nabídnete ho k prodeji. Za navštěvovaný blog s větší čtenářskou základnou si možná přijdete na pěkné peníze a věřím, že dost z nás bude šťastných, že je o jeden smazaný blog míň 🙂

Přidat komentář