Stop vymývání brazilského keratinu s Faran šamponem

Už se tu objevil článek o mém pokusu s brazilským keratinem. Zasvěcenější budou určitě vědět, že si keratin příliš nerozumí s klasickými šampony, konkrétně se sulfáty. Keratin se kvůli nim rychleji vymývá a hezký efekt uhlazených vlasů nevydrží tak dlouho, jak bychom si představovali. Tomuhle nežádoucímu efektu je tedy radno zabránit používáním šamponu, který sulfáty neobsahuje. Automaticky bychom si asi řekli, že stačí zamířit mezi přírodní přípravky a budeme mít vyhráno. Ale… Naprostá většina přírodních šamponů obsahuje složku Coco-Sulfate. Sice jde o přírodní ingredienci, ale sulfát to je. A mně se nepovedlo zjistit, jestli je pro keratin stejně závadný jako jeho chemické protějšky. Pokud o tomhle tématu máte lepší informace, budu moc ráda za radu. Nicméně jsem se tedy rozhodla, že vsadím na jistotu a budu hledat šampon, u kterého žádné slovíčko sulfát nenajdu. Bezsulfátový šampon přímo od značky mého keratinu Cocochoco se mi za svou cenu (1099 Kč) zdál docela drahý, takže jsem zamířila do Biooo a nechala si poradit. Nakonec se šampon odpovídající požadavkům našel mezi výrobky kosmetiky Faran a dnes mám pro vás o něm pár informací.

kosmetika-faran

Kosmetika Faran

Znáte kosmetiku Faran? Pro mě byla doteď absolutní novinkou. Jedná se o čistě přírodní kosmetiku pocházející z Izraele. Přípravky jsou inspirované pouštními podmínkami, takže neobsahují vodu, za to v nich najdete  gel z aloe, vzácné oleje, pouštní bylinky nebo velbloudí mléko. Cenově bych výrobky zařadila mezi střední až vyšší třídu.

faran-samponŠampon levandule a meloun

Šampon, který jsem si pořídila, by měl být vhodný pro všechny typy vlasů. Samozřejmě je přírodní a ve složení není ani stopa po sulfátu. Hurá! Vůně šamponu je spíš výraznější, levanduli v něm cítím opravdu hodně, meloun spíš ne. Parfemace je tedy silnější, ale pro mě příjemná. Hodně mě zarazilo, jak moc je šampon řídký, dle kréda značky je voda nahrazena gelem z aloe, takže bych si myslela, že konzistence bude spíš hutnější. Naopak je ale hodně tekutá. Nepříjemně mě překvapilo, že šampon prakticky nepění, abych měla pocit, že mám umytou pokožku hlavy a alespoň lehký pocit napěnění, potřebuji ho skutečně hodně. Spotřeba na jedno umytí je tedy hodně velká. Na vzhled vlasů a pokožku hlavy po umytí ale nemůžu říct křivého slova. Vlasy vypadají opravdu pěkně a působí spokojeným dojmem.

faran-ksoemtika-slozeni

faran-sampon-hodnoceni

Cena: 453 Kč

Hodnocení

Opětovnou koupi šamponu už neplánuji. Přípravek není špatný a vlasy jsou po něm spokojené, jenže abych měla pocit čisté pokožky hlavy, potřebuji ho obrovské množství. Vypotřebovaný ho budu mít velice brzy a vzhledem k tomu, že není úplně nejlevnější, se mi zkrátka nevyplácí. Zda šampon opravdu oddaluje vymývání keratinu netuším, doufám, že trochu ano. Určitě mám ale daleko lepší pocit, než kdybych používala přípravek se sulfáty. Ve výsledku nepovažuji šampon za přešla, ale příště zkusím zase něco jiného.

Máte zkušenosti s přípravky Faran? Poradíte mi šampon na vlasy po keratinové kúře?

Přidat komentář