Stop žluté blond barvě- barvící pěna od Schwarzkopf

Dnes jsem si řekla, že už nemůžu déle otálet a musím se s vámi podělit o svůj absolutně nejlepší přípravek v péči o blond vlasy, ale i barvené vlasy obecně – Schwarzkopf  Igora Expert Mousse. Pokud jste odbarvená blondýnka, pak určitě víte, že blond barva má tendenci žloutnout. Po nějaké době se studený odstín blond barvy začne vymývat a na vlasech stále více vystupují žluté až oranžové odlesky. Nemusí to být podmíněno kvalitou barvy ani prací kadeřníka, barva může být sebekrásnější, ale stejně zežloutne. Většinou jsem vždy chodila do top salonů (například bych zmínila pražský salon Oskar, z kterého jsem si odnesla překrásnou blond barvu), ale vždy se odstín za nějaký čas začal měnit a byla z toho nechvalně proslulá “sláma”. A co teď s tím?

IGORA EXPERT MOUSSE

NE silver šamponům na žlutou blond

Snažila jsem se to řešit přípravky, které mají žluté pigmenty ve vlasech eliminovat. Většina kadeřníků mi doporučovala různé stříbrné šampony, které mají modrou až fialovou barvu a tím mají žlutou “neutralizovat”. Stříbrné šampony sice skvěle zabírají na melíry, ale s mojí blond, která má tendenci jít až do oranžova, skoro vůbec nepohnuly a navíc vlasy hodně vysušovaly. Nechápala jsem to a byla z toho nešťastná. Zvlášť když mi každý nový kadeřník doporučoval další nový silver šampon s tím, že zrovna ten jeho je ten zázrak, který má vždy výsledek. Nebyl.

NE stahování žluté blond

Nakonec to tedy po neúspěchu se silver šampony vždycky dopadlo tak, že jsem skončila zase zpátky v nějakém salonu, kde mi nehezkou barvu “stáhli” a znovu přetáhli studenějším odstínem. Nemusím vám povídat, jak strašně to vlasům dávalo zabrat a jak trpěly. A protože nejsem z těch, kteří hned házejí flintu do žita, nesmířila jsem se s tím, že bych musela do kadeřnictví skoro každé tři týdny kvůli zežloutlé barvě. Pustila jsem se tedy do hledání cesty, jak hezkou blond zachovat.

ANO barvící pěně

Přípravek, který celou tuhle anabázi vyřešil, mi přišel do cesty celkem náhodou. Byla jsem zrovna v kadeřnictví Tony&Guy, kde jsem si nechávala vlasy pouze umýt a upravit. Přitom jsem se zmínila kadeřnici, že jsme vážně nešťastná, jak jsou vlasy zase žluté, i když byly nedávno barvené. Odvětila na to, že pro tyhle případy vyrábí Schwarzkopf barvící pěnu, která si s tím jednoduše poradí. Byla jsem příjemně překvapená, že mi někdo konečně necpe další silver, takže i když jsem tomu moc nevěřila, už z tohoto důvodu jsem pěnu brala a dala se to testování. A světe div se, stal se zázrak!

Schwarzkopf Igora Expert Mousse

Pěnu od Schwarzkopfu mám v odstínu 9,5-1 Pearl, což je odstín určený pro blondýnky pro zchlazení blond, tedy pro vytvoření studeného odstínu. Ještě jsou dostupné odstíny  9,5-4 pro blond s béžovým nádechem a  9,5-55  pro přirozenou zlatou blond. Nicméně poslední dva jmenované odstíny vyzkoušené nemám. Existují ale i odstíny pro jiné barvy vlasů, které zintenzivní i hnědé/zrzavé barvy, např. 7-65 pro krásnou zlatavou čokoládu  nebo 8-77 pro zářivou zrzavou.

Schwarzkopf Igora Expert Mousse jsou semi-permanentní pigmentační pěny, které by ve vlasech měly vydržet až  8 umytí, pak je třeba aplikaci obnovit. Konkrétně odstín 9,5-1 Pearl by měl vlasy zchladit a celkově překrýt žluté tóny a vytvořit hezkou světlou perlovou blond.

pigmentacni-pena-na-vlasy

Přestože na internetu najdete vzorníky, doporučuji nechat si poradit v kadeřnictví, kde pěny prodávají (např. já znám Tony&Guy). Jak totiž vidíte, můj odstín 9,5-1 vypadá na vzorníku prakticky šedý a přitom jde na na mých vlasech spíše do perlové platinové.

Pěnu používám tak, že vlasy umyji šamponem, pak je prosuším ručníkem (protože na úplně mokré vlasy pěna nechytá) poté pěnu rovnoměrně na vlasy nanesu a čekám. Jak dlouho se pěna nechává působit záleží na stupni zažloutnutí vlasů. Pro lehce chladnější barvu třeba 3 minuty, já svoji hodně žlutou krotím občas i 10 minut. Při působení můžete sledovat, jak se vlasy zabarvují, což se vyplatí kontrolovat, protože pokud to s pěnou přežene, můžete dosáhnout až našedlého odstínu. Stejně tak by se pěna neměla používat příliš často a je třeba dát si od ní pauzu minimálně dva týdny před barvením u kadeřníka, aby barvení neovlivnila. Po požadované době působení do vlasů na pěnu nanesu kondicionér a pak vše dohromady smyji.

Schwarzkopf-Igora-Expert-Mousse

Schwarzkopf-Igora-Expert-Mousse-recenze

Výsledek?

Je to bomba! Už za první použití svedla pěna to, co silver šampon nedokázal za celá léta. Moje blond se ze skoro kanárkové žluté proměnila na krásný přirozený neutrální odstín. Díky tomuhle zázraku teď moje délky udržují stále požadovaný odstín nehledě na návštěvu kadeřníka. Opravdu je to obrovský rozdíl a jednoznačně doporučuji všem blondýnkám, které mají podobný problém. Jediná nevýhoda je snad ta, že pěna vlasy také trochu vysušuje, ale správnou péčí to vlasům vynahradíte a pro ten fantastický efekt jí to bez výčitky odpouštím.

Je možné, že už tyhle zabarvující pěny moc dobře znáte a jen já jsem sto let za opicemi. Přesto doufám, že alespoň někomu odhalím podstatnou pomůcku při udržování blond barvy. Pro mě to byl rozhodně objev roku.

Znáte tenhle přípravek? Používáte?

 

4 komentáře

 • jitka 17.6.2016 at 23:55

  Ahoj, mám dotaz, díky tvému skvěle napsanému článku teď dramatiky řeším něco, co bych normálně neřešila, kdybych si článek nepřečetla 🙂 Jsem přírodní blondýnka (špinavá, medová) v životě jsem nepoužila barvu na vlasy atd.. ale před asi 1,5 rokem jsem si na vlasy stříkala v pravidelných intervalech “balea sprej pro zesvětlení vlasů s obsahem jestli se nemýlím minimálního množství peroxidu cca 1 %?) vlasy mi to v určitých místech zesvětlilo až to odrůstalo, každopádně nyní už to nejde vůbec poznat, ale na konečcích (mám dlouhé vlasy) to pořád ještě asi trochu bude. Už opravdu dlouhou dobu chci být alespoň na 1 den nebo optimálně max na 1 týden brunetou. Ovšem pouze v případě, že se bez výjimky a na 100 % dočkám po X umytím své pěkné medové barvy. Bez nějakých šedých atd odstínů při přechodu z tmavé na blond. Má otázka zní: můžu takového efektu docílit i s touto pěnou? Jde mi o to, že mám strach, že by ta barva mohla eventuelně ulpět právě na těch konečcích dříve zesvětlených. Nemáš náhodou zkušenost s něčím takovým, jak by to probíhalo? Hledala jsem snad všude, ale žádnou diskuzi na toto téma jsem nenašla. Nebo neměla bys nějaký tip jak v mém případě opravdu jen krátkodobě ztmavit vlasy?

  Odpovědět

 • Wendy 25.11.2016 at 12:03

  Velmi děkuji za skvělý článek a recenzi! Tato pěna je přesně to co hledám :-). Mám naprosto stejný problém se žloutnutím barvy a už jsem z toho vážně nešťastná. Paradoxem je, že jsem se v létě ptala kadeřnice, zda neexistuje nějaká pěna nebo přípravek na oživení barvy či zakrytí odrostů, než člověk půjde znovu ke kadeřnici a ona mi řekla, že ne. Nyní už jen vybrat správný odstín a hurá do toho :-). Ještě jednou moc děkuji za přínosný článek :-)!

  Odpovědět

  • ELen 21.9.2017 at 06:34

   Ano klasická reakce kadeřnic. A že jsem jich v našem 100 000 městě obešla hodně, ale z jejich reakcí /nevím, co bych použila nebo jak bych to řešila/ jsem byla velmi, velmi ZKLAMANÁ!
   Protože ony vám budou účelově tvrdit, že nevědí co se prodává v drogeriích za barvy, protože ony používají jen profi přípravky.
   A pak takovou “kadeřnici” potkáte u Číňana, jak tam nakupuje po 4 baleních barvy na vlasy (1 ks cca za 45 Kč)a pak to namíchá zákaznicím na saloně. Samo že si takhle vydělá, protože naúčtuje 200 kč za celou tubu, plus šampon, kondicioner, stahovač žlutých odstínů, pak nějaký stabilizátor, sušení, fénování, výživu do vlasů, práci……………a vy jdete domů o 2000 Kč lehčí:((
   kde jste udělaly chybu? Problém je ve vaší hlavě
   PROTOŽE TYHLE ÚKONY ZMÁKNETE DOMA ZA NĚJAKÝCH MAX. 200 KČ!
   VIdíte ten rozdíl? Trochu práce a rozdíl v ceně je v uvedeném příkladě JEN 1800 Kč!
   Mám známou která neumí vařit ani by si nikdy barvu na vlasy sama doma neaplikovala, ona neumí nic, typická Slovena, ale chlap to “zacáluje” ty její výmysly a nesmysly
   slovy přísloví “AKÝ ŠEL TAKÚ POTKAL”

   Odpovědět

 • ELen 21.9.2017 at 06:28

  Kadeřnice nic neví, a nic neumí, jen za drahé peníze, takže si musíme my co to umíme, vystačit s prostředky z drogerie, jenže otázkou je kde sehnat tyhle přípravky, když prostě v teta drog. nebo jinde nejsou k dostání
  objednat na ageo.cz? A platit předrraženou dopravu?

  Odpovědět

Přidat komentář