Stop žlutým blond vlasům díky silver šamponu

Žlutá blond barva nemusí být vždycky nežádoucí, jak se často dočítáme. Zlatavé odstíny vlasů jsou vhodné především pro ty z nás, které mají teplejší pleť. V barevné typologii by šlo o jarní nebo podzimní typ, ke kterým studená platinová blond nikdy příliš pasovat nebude. Já osobně se mezi tyhle žluťásky řadím, k mému podtónu pleti zkrátka nikdy popelavá ani sněhově bílá sedět nebude. Naopak podstatně lépe mi padnou medové melírky, prostě cokoliv trošku do zlatova. Přesto jsem nedávno zpozorovala, že moje barva už začíná být až trochu moc oranžová, což už příliš pěkné není. Co s tím? Příliš zažloutlé odstíny vlasů se řeší jednoduchým způsobem – silver šamponem.

swiss-opar-stribrny-sampon-kura

Stříbrný šampon

Co je to vůbec ten silver šampon? Tenhle typ šamponu má za úkol neutralizovat žlutý nádech ve vlasech a barvu tak upravit víc do stříbrných odstínů. Dosahuje toho díky využití komplementární barvy. Zkrátka stejně jako fialové kruhy pod očima zakryjeme žlutým korektorem, naopak žluté vlasy neutralizujeme fialovým šamponem. Silver šampon má tedy tmavě modrou až fialovou barvu a právě díky těmto barevným pigmentům dokáže vlasy zbavit nežádoucích žlutých tónů.

stribrny-sampon-a-kura

Pokud se vám ale povedlo na vlasech vytvořit pomocí barvy zářivě žlutou nebo oranžovou, bude na to šampon krátký, v takovém případě pospíchejte spíš ke kadeřnici. Stejně tak se stříbrný šampon nehodí pro hodně poškozené vlasy, protože má sklony vysušovat. Nepoužívejte ho ani před melírováním, mohlo by to mít nežádoucí účinek na výsledek. Když necháte silver šampon na vlasech přehnaně dlouho, může se stát, že budou vlasy příliš modré nebo až do fialova. Hlavně nepanikařte! Silver šampon se vymývá, takže umyjte vlasy několikrát normálním šamponem a za chvíli bude vše při starém.

Silver Swiss O´Par

Stříbrných šamponů je na trhu opravdu požehnaně, hodně jsem přemýšlela, který zvolit, nakonec mě zaujala značka Swiss O´Par, která kromě šamponu nabízí i vlasovou kúru proti nažloutlému odstínu. Navíc poměrem cena, kvalita a dostupnost mi vycházela z recenzí velmi dobře. Stříbrný šampon i vlasovou kúru od téhle značky seženete v DM drogerii.

silver-sampon

Šampon má tmavší fialovou barvu a je hodně tekutý, takže se s ním musí zacházet opatrně. Dobře pění, následně se ve vlasech má nechat chvíli (1 minutu) působit, přiznám se, že jsem ho nechala nanesený raději déle (asi 5 minut), aby byl efekt viditelnější. Voní neutrálně příjemně.

prot-zazloutlemu-odstinu-vlasuVlasová kúra má kromě neutralizace žlutého tónu napomoct rozčesávání vlasů, dodat jim lesk a hebkost. Je to tedy taková zabarvená maska, která má za úkol minimalizovat pocit sušších vlasů po použití stříbrného šamponu. Má světlejší fialkovou barvu a voní opět neutrálně. Nanesená se má nechat asi 2-3 minuty, opět jsem ji nechala trošku déle (zhruba 5 minut).

stribrny-sampon-swiss-opar-recenze

stribrny-sampon-preda-poJak to dopadlo?

Rovnou můžu říct, že s přípravky Swiss O´Par jsem velice spokojená. Už po prvním použití bylo viditelné, že žlutý odstín se z vlasů trochu vytratil a barva se stala studenější. Není to zas tak marginální změna, ale účes působí opticky světlejší a oranžový podtón je minulostí. Vlasy se navíc ani nezdají nějaké vysušené, kúra zafungovala výborně a hříva se rozčesávala snadno. Složení samozřejmě není přírodní zahrádka, ale s tím se musí počítat. Nechci dosáhnout nějaké hodně popelavé barvy, to by mi zkrátka nesedělo, takže po dvou použitích těchto přípravků už zase používám běžný šampon. Pokud ale budu mít z vlasů pocit, že jsou nějaké až příliš do žluta, nebudu se bát po tomhle kombu zase sáhnout. Za sebe můžu doporučit i vám, pokud máte podobný problém.

Používáte stříbrný šampon? Jaký je váš oblíbený?

8 Comments

Přidat komentář