Střídání pleťové kosmetiky – ano nebo ne?!

Je dobré používat stále jeden a ten samý krém? Měla by se kosmetická rutina pravidelně měnit? Co když si pleť zvykne na určitý přípravek a přestane na něj žádoucím způsobem reagovat? Otázky, s kterými si lámeme hlavu a dělají nám starosti. Načež zběsile lovíme stále nové a nové přípravky v domnění, že tím pleti prokážeme nejlepší službu. Je to správný přístup? Možná ne tak úplně.

kosmetika-zvyknuti-pleti

Může si pleť na kosmetiku zvyknout?

Tahle otázka se řeší poměrně často. I já jsem na ni nedávno narazila. Přitom stačí zapojit selský rozum a zbytečně neplašit při zaslechnutí nějakých neověřených zpráv. Pokud pleť stále reaguje na přípravek pozitivně, není důvod nic měnit! Když vám aktivní složka séra, krému, tonika, masky, peelingu nebo třeba odličovače vyhovuje, nechte ji dál pracovat. V žádném případě nevyměňujte svůj absolutně nejlepší krém prostě protože máte obavy, že by mohl přestat fungovat. Jak je tedy možné, že vám vaše péče po čase přestane vyhovovat? To je způsobeno nejčastěji tím, že se změní potřeby vaší pleti. Pleť zkrátka už není tou samou, což nemusí souviset s kosmetikou, kterou používáte. Změněné pleti už ale nebude vyhovovat to samé, co dřív a teprve tehdy je potřeba péči obměnit.

Kdy péči o pleť vystřídat?

V předchozím odstavci jsme si ujasnili, že pleťovku není nutné měnit, dokud funguje, jak má. To se týká především odličovačů, oblíbených tonik nebo peelingů, tam není co řešit. Zádrhel ale nastává především u krémů a vyživujících přípravků. U těch hraje velkou roli roční období. V zimě je potřeba pleti trochu přidat a ochránit ji, takže je lepší vsadit na hutnější krémy. V létě se naopak nechceme zbytečně lesknout, takže raději nahodíme jen lehký fluid. Stejně tak samozřejmě vyměňte přípravky, pokud se pleti přestávají líbit nebo ji dokonce dráždí. No a taky je tu ten známý případ, kdy prostě chceme vyzkoušet něco nového.

Mýtus o nutnosti střídání kosmetiky jsme tedy úspěšně zbořili. Doufám, že už dlouho nenarazím na poplašné zprávy typu nepoužívejte nic příliš dlouho, jinak se s pletí stane kdoví co.

Střídáte pleťovou kosmetiku nebo máte své stálé oblíbence?

2 Comments

  • Oreo Obsession 16.8.2014 at 07:23

    Skvělý užitečný článek, vždycky jsm nad tím přemýšlela a ted vím, že jsem si hlavu namáhala zbytečně 😀

    Odpovědět

  • Sandra 20.8.2014 at 10:55

    Aniž bych nad tím někdy přemýšlela jsem se vlastně vždycky chovala správně, protože nerada měním něco, co mi vyhovuje a k výměně mě obvykle donutí až to, že výrobce danou věc přestane vyrábět. Akorát jednou se mi stalo, že mi přestal sedět oční odličovat a dostala jsem na něj alergickou reakci, jinak je to vždycky jen díky tomu, že seto přestane vyrábět…

    Odpovědět

Přidat komentář