Stříhání vlasů ohněm

Chcete být skutečnou dívkou v plamenech? Pak vám určitě nesmí uniknout stříhání vlasů ohněm! Zní to šíleně, ale tohle ošetření, které zahrnuje přejíždění plamenem po koncích vlasů vás má zbavit ošklivých konečků a paradoxně vlasy dostat do lepší formy.

Tahle metoda ošetření vlasů je prý stará už od starověku a zkrášlovala se jí třeba Kleopatra, která se díky ní těšila vodopádem nádherných pevných loken.

Zastánci téhle metody tvrdí, že plamen důkladně otevře vlasy, které pak mohou přijímat daleko lépe péči a zároveň plamen zacelí roztřepené konečky, které už se pak dále netřepí. Popularitu si tomuhle trendu zajistily slavné modelky, které rády sdílí na instagramu, že se své vlasy nebojí nechat zapálit:))

Funguje stříhání vlasů ohněm?

Funguje to ale skutečně? Dermatologové jsou skeptičtí. Bez debat je, že oheň vám konečky ostříhá a zacelí. A to poměrně rychle a přesně. Jak je ale dobře známo, vysoké teploty například z žehliček nedělají vlasům zrovna dobře. I když se při stříhání vlasů ohněm setkávají vlasy s vysokou teplotou jen na chvíli, odborníci varují, že se nejedná zrovna o nejbezpečnější metodu. A přiklání se ke klasickému zkracování nůžkami. I přes to ale stříhání plamenem stále frčí, někdy nás zkrátka ten oheň přitahuje asi jako plamínek svíčky můru:)) Odstranění roztřepených konečků zapálením vlasů sice může být rychlé a taky si přiznejme – vypadá to prostě zajímavě. Ale… Zvážit musíme i poslední a dost zásadní nevýhodu. Všechny asi víme, jak jsou cítit pálící se vlasy, že… Nebude to tedy asi zrovna pro citlivější povahy 😀

Je to dostupné i u nás?

Ano! Dokonce v několika kadeřnictvích. Dávejte si jen pozor, aby v salonech měly certifikát Firecure, kadeřníci byli proškolení a ošetření tak bylo bezpečné.

Tak co? Necháte se zapálit? 😀

Pro pobavení ještě jedno video, kde kromě ohně figuruje i meč!

1 Comment

Přidat komentář