Sudocrem – recenze, zkušenosti, tipy a rady

Určitě je vám tahle situace povědomá. Najednou na obličeji v nejvíc nevhodnou chvíli objevíte pupínek. Nedává vám to a okamžitě ho zlikvidujete. Jenže ono je to pak ještě horší. Máte na obličeji ránu jako hrom. A tušíte, že se to bude hojit věčnost. Co teď? Znáte Sudocrem? Je to hodně oblíbený univerzální hojivý krém. Přesto když ho někomu doporučím, většinou slyším: “to se přece používá na děti”. To ale není tak úplně pravda. V dnešním článku se koukneme na to, proč je právě Sudocrem nezbytným vybavením mojí kosmetické taštičky. A proč se vyplatí používat ho nejen “pod plenku” 😀

 

Co je to Sudocrem?

Sudocrem je zinková mast. Právě oxid zinečnatý je odpovědný za stahování tkání a napomáhá v hojivém procesu. Přidaný benzyl alkohol zase dodává antiseptický účinek a zamezuje množení bakterií. Lanolin potom funguje jako složka zvláčňující a zjemňující pokožku.

Z toho plyne, že je samozřejmě naprosto skvělý jako ochranný krém pro děti. Pokud si ale účinné látky přečtete pozorněji, zjistíte, že se stejně tak výborně hodí jako hojivý přípravek  na akné, ekzémy, rozpraskané koutky a jakékoliv další drobná poranění pleti.

Jak ho používám?

Pokud se mi na pleti přihodí nějaká “nehoda” sahám právě po Sudocremu. Opravdu výborně a rychle napomáhá regeneraci pokožky. Ať už je to tedy nějaký pupínek, který si neopatrně ošetřím, podráždění pleti z mrazu nebo jakékoliv drobné poranění. Sudocremem akné nebo ekzém určitě nevyléčíte. V takovém případě je ideální se poradit s lékařem a vsadit na přípravky, které léčí příčinu onemocnění. Výborně ale funguje jako doplněk a první pomoc, pokud už se vám na pleti něco nepříjemného objeví.

Jak to tedy funguje?

Zkrátka na ranku nebo postiženou oblast natřete slabou vrstvu Sudocremu. Krém je hutný a bílý, takže doporučuji natírat hlavně před spaním, jinak je docela vidět. Normálně byste asi šli spát s obavou, že se vzbudíte a budete mít na obličeji strup jako blázen. Po použití Sudocremu se ale probudíte příjemně překvapeni. Alespoň u mě to funguje tak, že je pleť silně zregenerovaná, zklidněná. Na celou plochu pleti bych volila jemnější hydratační krémy, ale na poškozená místa je Sudocrem nenahraditelný!

Používáte Sudocrem? Vyhovuje vám?

1 Comment

Přidat komentář