Svatební šaty Meghan Markle – královská svatba

Svatba prince Harryho a Meghan Markle byla nádherná. Stejně jako v případě Kate a Williama se již dlouho před svatbou řešilo několik otázek. 19. květen 2018 nám na všechny odpověděl. Víme tedy už, kdo vedl nevěstu k oltáři, zda byl ženich nervózní, jací byli svatebčané, ale především… jaké měla nevěsta šaty!

Svatba prince Harryho a Meghan Markle

Britský princ Harry (33) se v kapli svatého Jiří na královském hradě Windsor oženil s americkou herečkou Meghan Markle (36). Novomanželé budou mít titul vévoda a vévodkyně ze Sussexu.

Svatební šaty Meghan Markle

Svatební šaty Meghan Markle byly jedním velkým otazníkem. Bylo jasné jen to, že róbu bude podle zvyklostí kontrolovat sama královna Alžběta II. Ale bude jejich autorem Meghanina oblíbené značka Ralph & Russo, Alexander McQueen nebo návrháři, jako je Erdem Moralıoğlu, Rolandu Mouret nebo Jenny Packham? Ani jeden! Meghan všechny překvapila a zvolila britskou návrhářku Clare Waight Keller z francouzského módního domu Givenchy. A byla to skvělá volba. Oproti očekáváním, která vsázela spíše na výraznější střih a zdobení, nadchla svou elegancí a čistou krásou. Šaty byly jednoduché, ale okouzlující a spolu s dlouhou vlečkou až pohádkové. Meghan vsadila na lodičkový výstřih, tříčtvrteční rukávy a diamantovou tiáru z roku 1932, kterou jí zapůjčila sama královna. Už teď je jasné, že tyhle svatební šaty budou jednou z velkých inspirací pro budoucí nevěsty 🙂

A jak se líbí vám? Já osobně se nemohu rozhodnout, zda se mi líbily víc šaty Kate nebo Meghan, oba modely mají odlišný styl a své kouzlo 🙂

Z historie královských svateb

Jak to bylo s nevěstami královské rodiny v minulosti? Meghaniny šaty se zdají být nejpodobnější modelu sestry královny Alžběty, princezny Margaret. Naopak se hodně liší od výrazných a robustních šatů princezny Diany i od krajkových šatů Kate Middleton.

Svatebčané

Meghaniny šaty nebyly jediným módním klenotem, který se na svatbě zablýskl. Velmi to slušelo i svatebčanům. Předepsán byl dress code a známé dámy se tak předvedly v krásných šatech ke kolenům a s kloboučky.

Jak se vám svatba prince Harryho a Meghan Markle líbila? Mně se zdála opravdu překrásná. 🙂 Nejen díky všem těm krásným šatům, ale hlavně tím, jak šťastně novomanželé vypadali.

1 Comment

Přidat komentář