Test: Linky ve fixu

Používáte linky ve fixu? Osobně je mám moc ráda. Dá se s nimi vykreslit velice přesná linka, jaká by se tužkou povedla stěží. Oproti tekuté variantě zase nemám takový problém s rozmazáváním pomalu zasychajících linek. Běžně používám i linky gelové, ale k těm je zase potřeba mít dobrý štěteček. S fixem nic takového řešit nemusíte, prostě otevřete a linkujete. Na druhou stranu je s linkami ve fixu zase problém ten, že většinou celkem rychle vysychají, ne všechny na víčku opravdu dobře drží a někdy se s nimi špatně pracuje kvůli nepraktickému hrotu fixu. Dnes tu mám pro vás menší srovnání tří těchto linek, které se mi doma nashromáždily. Která dopadla nejlépe?

linky-ve-fixu

linky-ve-fixu-porovnani

Essence Eyeliner Pen

Tak tohle je průšvih. Linky od Essence jsou sice bezkonkurenčně nejlevnější, ale kvalitativně je to propadák. První problém bych viděla v tom, že hrot je příliš měkký, tím pádem se vám s ním nikdy nepodaří nakreslit ocásek linky. Maximálně se to povede při prvním linkování, ale jakmile dáte hrotu trošku víc zabrat, přestane fungovat. Pak už vám z toho vyleze jen děsivě tlustá čára. Stejně tak výdrž je úplně k ničemu. Linku setřete snad i fouknutím a to se přitom pyšní nálepkou extra longlasting!  Dodala bych snad ještě, že fix mám tak týden a už teď začíná vykazovat známky vyschnutí. Nebrat!

fix-essence

linky-essence

Cena: 50 Kč

Dermacol Precise Black fix

Tady už se dostáváme do úplně do jiné kategorie. Zebří linkovací řada se Dermacolu nesporně velice povedla a tahle fixka je toho důkazem. Mám ji doma už neskutečně dlouho a stále ještě se s ní dá kreslit. Obdivuhodná výdrž! Hrot má klasický a jednoduchou linku s ním musí zvládnout i naprostý začátečník. Možná bych ocenila na konci ještě větší zúžení pro preciznější aplikaci. Na očích drží velmi dobře, rozmazává se minimálně. S klidným srdcem vám ji můžu doporučit.

fix-dermacol

linky-dermacol

Cena: 99 Kč

L´Oréal Super Liner So Couture

Linky ve fixu od L´Oréalu jsou mým favoritem. Zásluhu na tom má především úžasně uzounký hrot. Díky němu je možné vytvořit i velmi jemnou linku a tvar naprosto přizpůsobit svým představám. Pokud chcete mít opravdu dokonalé linky, případně preferujete přirozený vzhled a snažíte se jen o lehké zvýraznění linie řas, tohle je to pravé pro vás. K lince mám ale i výhradu. Nedrží totiž úplně perfektně. Vnitřní koutky i ocásek linky se k večeru malinko rozmazávají. Přesto kvůli skvělému hrotu přivírám oči a odpouštím cokoliv.  I tuhle fixku doporučuji.

fix-loreal

linky-loreal

Cena: 199 Kč

Za mě vítězí fix od L´Oréal, s kterým se mi linky kreslí opravdu skvěle. Špatná ale určitě není ani fixka od Dermacolu a určitě bych se nerozpakovala pořídit si ji znovu. Naopak fix od Essence je pro mě naprostá katastrofa.

linky-ve-fixu-test

linky-ve-fixu-testovani

linky-loreal-dermacol-essence

Máte zkušenost s některou z těchto fixek? Doporučíte mi nějakou jinou, kterou bych měla vyzkoušet?

1 Comment

  • Maya 24.12.2014 at 23:09

    Ahoj, linky od essence jsem mela a hned letely do kose……. opravdu des….. konec hrotu se mi zacal trepit a prestal kreslit. Pak mi ale vubec nechtely jit dolu ani odlicovacem….. opravdu nevim co jsem to koupila, ale uz nikdy vic! Bylo by fajn kdyby jsi udelala i test tekutych linek…. chystam si nejakou koupit ale jeste moc nevim jaky a pomohla by mi nejaka rada 🙂

    Odpovědět

Přidat komentář