Tipy a triky pro malování očních linek

Pokud se snažíme o zasvěcení do výsostného umění aplikace očních linek, můžeme použít paralelu partnerského vztahu. Obojí totiž vyžaduje spoustu trpělivosti a vytrvalosti a občas to může být fakt dřina. 😀 Ale když do toho investujete dostatek času a úsilí, můžete si být jisté, že bude výsledek stát za to! Stejně jako u vztahů, i u očních linek platí, že není na škodu naslouchat radám odborníků.  A protože tohle je článek o linkách, nepřizvali jsme Radima Uzla, ale představíme si triky z arzenálu makeup artisty Patricka Ta, který pečuje o tváře Gigi Hadid, Kim Kardashian, Shay Mitchell a spousty dalších. Podíváme se na profi tipy, s kterými vám půjde linkování od ruky a vyhnete se těmhle třinácti nejběžnějším nešvarům. Co tedy možná děláte špatně?

1.Vaše tužka na oči je tupější než kopyto.

Náprava: Pokud máte po ruce tužku, musí u ní být i ořezávátko. Ať jste doma v koupelně, nebo v hotelu na pláži. Bez ořezané tužky si linkování zbytečně ztěžujete a dosáhnout podobných linek na obou očích pak není ani v silách Herkula.

2. Linka se vám obtiskuje na víčko. (Běžný problém u mastné pleti, malých víček a hluboce posazených očí.)

Náprava: Zvětšete šířku linky na víčku, takže bude linka stále viditelná i při otevřených očích. Tímto způsobem se barva nepřenese na nenalinkovanou pokožku, když se vaše oční víčka při otevírání očí naklopí.

3. Netušíte, proč ta barevná linka vypadá pořád spíš jako monokl.

Náprava: U barevných linek preferujte jednoduchost a zdůrazněte buď horní, nebo dolní linku.

4. Linka je na jedné straně vždycky širší než na druhé. (To známe asi všechny a často to končí panda lookem.)

Náprava: Začněte s tenkými linkami. Pokud bude jedna silnější, můžete druhou maličko poupravit. Když se to zvrtne a vymkne kontrole, raději silnější linku “vygumujte” štětičkou namočenou do odličovače.

5. Spodní linka se vám rozmazává pod oči.

Náprava: Na spodní linku požívejte ideálně voděodolnou a opravdu dobře držící linku.

6. Natáčíte si řasy až po nalinkování očí. Čímž se vám linky rozmažou.

Náprava: Zvykněte si to dělat vždy opačně – nejdřív kleštičky a až potom linky.

7. Linka se vydala na cesty směrem dolů po vaší tváři.

Náprava: Pokud máte mastnější pleť, nebo se vám jenom všechno rozmazává, vsaďte na voděodolné linky. Po nalinkování je ještě pro jistotu lehce usaďte černým stínem, budou pak lépe držet. A zbytek tváře, zvláště pod očima, přejeďte transparentním pudrem, aby se vytvořila neproniknutelná bariéra.

8. Nejde vám vytvořit linku dostatečně blízko řas, takže máte bílou mezeru mezi řasami a linkou.

Náprava: Při linkování si můžete lehce vypomoct jemným vytažením víčka prsty nahoru, čímž se tužkou dostanete lépe mezi řasy.

9. Zobáčky vašich linek míří jiným směrem. (Aneb instantní šilhání pomocí linek.)

Náprava: Můžete si vypomoct tečkami. Ty lehce načrtnete na stejná místa každého oka a až potom vytvoříte linku. Případně si můžete pomoct kousky izolepy, kterou nalepíte nahoru ve stejném směru a podle nich pak povedete linku. Linky poté budou podobnější a méně kostrbaté.

10. Při linkování vytahujete víčka do strany a když je povolíte, zjistíte, že linka nevypadá, jak by měla.

Náprava: S vytahováním víček je při linkování problém. Někdy si tím můžete pomoct a jindy uškodit. Lepší je naučit se linku tvořit i na povolených očích, protože tak můžete lépe kontrolovat, jak bude výsledek skutečně vypadat.

11. Dostatečně se neodličujete, takže nelinkujete na čistý základ.

Náprava: Vždy se kvalitně odličte, jinak nový makeup nemůže působit čistým dojmem.

12. Máte malé oči a linkujete je kompletně dokola.

Náprava: Linku kompletně kolem celého oka si mohou dovolit jen majitelky těch největších očí. Tenhle styl totiž oči výrazně zmenšuje a není vůbec slušivý pro každého. Běžně je lepší se při malování linek soustředit hlavně na vnější koutek oka.

13. Rozmazáváte spodní linku příliš dolů. (Vytváříte si kruhy pod očima.)

Náprava: Linku malujte co nejblíže řasám, a pokud chcete dosáhnout kouřového líčení, rozmazávejte ji opatrně tenkým štětečkem.

Daři se vám při linkování těmhle chybám vyhnout? 😀

Přidat komentář