Tipy, jak předejít lámání vlasů

Jste ke svým vlasům šetrná a věnujete jim péči? Abych se přiznala, o svoje vlasy se snažím co nejlépe starat, ale s ohleduplností to někdy není úplně to pravé. Určitě to znáte – fénování, žehlení, culík a další mučící procedury umí nadělat paseku. Dneska si tu uvedeme pár tipů, které pomáhají hřívu udržovat v optimální kondici.

lamani-vlasu

Pryč s ručníkem!

Prvotním instinktem při vysoušení vlasů je samozřejmě jejich důkladné vydrhnutí ručníkem. Mokré vlasy jsou ale velmi náchylné k poškození, takže tímhle způsobem máte jednoduše zaděláno na roztřepené konečky. Zkuste vlasy radši jen vyždímat a nechte je proschnout bez drhnutí.

Hřeben nebo kartáč?

Jak už jsem psala výš, mokré vlasy jsou hodně citlivé a oslabené. Na rozčesání mokrých vlasů se proto daleko lépe hodí hřeben s širokými zuby, který je zbytečně nepoškodí. Na suché vlasy už samozřejmě vezměte kartáč nebo ideálně šetrný Tangle Teezer.

Pozor na polštář!

Klasické povlečení není pro vlasy moc šetrné. V noci se stále převracíte a prameny jsou tak vystaveny stálému drhnutí látkou. Ve výsledku jsou pak roztřepené a mohou se více lámat. Řešení? Hedvábné povlečení na polštář! Je stylové, luxusní a vaše vlasy si ho určitě zamilují.

Zdravé vysoušení

Vyfoukané vlasy vypadají většinou lépe než ty přirozeně uschlé. Jenže horký vzduch umí jejich kvalitu pořádně zhoršit. Co s tím? Zkuste kompromis. Kadeře nechte z větší části proschnout volně (tak 80%) a až pak sáhněte po fénu. Teplotu nedávejte na maximum, daleko víc vám prospěje chladnější proud vzduchu.

Pečujte

Vyživující maska jedno týdně, ochrana před teplem, olejíky do konečků a kvalitní šampon s kondicionérem. Je toho hodně a je to nuda, ale pokud chcete vlasy držet zdravé, přípravkům se nevyhnete.

Šňůra do vlasů

Vlasům nejlépe svědčí, když jsou rozpuštěné. Dost nepraktické, že. Je jasné, že se culíku úplně vzdát nejde. Můžete ale zkusit lepší gumičky. Ty klasické totiž vyvíjí velký tlak na jednom místě a kadeře pak mají tendenci se lámat. Daleko lepší jsou Invisibobble, které vypadají jako zmenšená šňůra od telefonu a díky tomuhle tvaru vlasy méně zatěžují. Dejte si také pozor, abyste culík nenosila stále na úplně stejném místě, častější změnou účesu lámání předejdete.

Pečujete o své vlasy? Máte nějaký tip, jak je udržet hezké?

Přidat komentář