Tipy na líčení s pomocí lžičky

Napadlo vás někdy využít lžičku jinak než jenom k jídlu? Jeden by ani nevěřil, jak moc jsou příbory multifunkční pomůcky. Konkrétně se lžičkou se dá hodně vyblbnout právě při kosmetických úkonech. Dneska bych se s vámi ráda podělila o to, s čím vším vám lžička může pomoct. Zaměříme se hlavně na oční linky. Tenhle tip jsem okoukala už hodně dávno, když jsem hledala informace o jednoduchém způsobu linkování. V tomhle ohledu jsem totiž naprosto levá a výraznější linka mi nikdy moc nešla. Co si budeme povídat, pro zkušené linkaře je to jen ztráta času, ale pro začátečníka může být lžička přínosnou pomůckou.

ocni-linky
Oční linky

Pokud potřebujete vykreslit výraznější linku, jenže vůbec nevíte, jak začít a klepou se vám ruce, po lžičce určitě sáhněte. Její rukojeť přiložte k linii spodních řas směrem k obočí a podél veďte rovnou linku. S lžičkou pak můžete dotvořit i širší zobáček linky.

Stop otokům

Tenhle tip už jsem tady uváděla jako skvělou první pomoc proti kruhům a otokům. Dvě mokré lžičky večer uložíte do mrazáku a ráno jemně přiložíte na oči a následně promasírujete i oblast pod očima. Rozzářený pohled a nová energie očního okolí zaručena!

Natáčení řas

Máte rovné řasy a kleštičky zrovna nejsou po ruce? Žádný problém, obstojně je natočíte i lžičkou. Vypuklou stranu lžičky přiložte na horní víčko tak, aby byl okraj na horních řasách. Přes okraj lžičky pak postupně umačkávejte řasy, dokud se neprohnou.

Proti obtisknutí řasenky

Jako pomůcku proti obtisknutí řasenky jde použít prakticky cokoliv, ale se lžičkou je to obzvlášť snadné. Prostě ji přiložíte na víčko, druhou rukou pak normálně nanášíte řasenku, takže místo očního okolí ušpiníte pouze lžičku.

Míchání rtěnek

Pokud chcete smíchat dvě (nebo několik) rtěnek a vytvořit si svůj jedinečný odstín, lžička vám to umožní. Kousky jednoduše položíte do lžičky a ze spodu zahříváte zapalovačem, dokud se barvy nezačnou roztékat a spojovat.

linky-lzickou

ocni-linky
Znáte tyhle tipy? Máte nějaký vlastní lžičkový trik?

1 Comment

Přidat komentář