Tipy pro rozzářenou pleť

Trápí vás zašedlá unavená pleť, nebo jen přemýšlíte, jak svou pokožku oživit a rozzářit? Odpočatá svěže vypadající pokožka je zaručenou cestou, jak vypadat krásnější a přitom stále přirozená.  V dnešní době už je nespočet nejrůznějších přípravků, které slibují modelaci pleti světlem. Světlo totiž dokáže zázraky nejen na fotkách. Pleti ubere roky a vám vrátí rozjasněný vzhled. Podívejte se na tipy, které vám k zářivé pleti pomůžou.

zariva-plet

Zdroj

Vnitřní očista

Pokud cítíte, že vaše pleť není to, co bývala a potřebuje rychlou pomoc, je pravděpodobné, že vám kosmetické přípravky nepomohou a je třeba detoxikovat se vnitřně. Samozřejmostí je dobře sestavený jídelníček, dostatek vitaminů, minerálů a pitný režim. Velmi příznivé účinky má na pleť třeba i sladkovodní řasa chlorella, která dokáže skutečné zázraky. Účinně bojuje proti volným radikálům, zabraňuje stárnutí pleti a vrací svěží barvu.

Peeling

Kvalitní peeling šetrně odstraní odumřelé buňky a tím pleť výrazně projasní. Měl by vám pokožku zjemnit, zvláčnit a vrátit vám zdravou barvu. Vybírat můžete z mechanických peelingů, které jsou velmi účinné, ale příliš se nehodí na citlivou nebo problematickou pleť. Pokud tedy máte pleť náchylnější, sáhněte po peelingu na bázi esenciálních olejů, nebo enzymů, které odumřelé buňky chemicky rozpouští a efektivně pokožku prozařují.

Maska

Maska má výborný efekt jako rychlá pomoc pro krásný vzhled pleti. Dopřejte si jí jednou týdně a vychutnávejte se rozzářenou a jemnou pleť. Opravdu kvalitní masky dovedou s pletí zázraky a zvládnou i sjednotit její tón, pokud ale máte hlouběji do kapsy, i obyčejná maska z drogerie vaši pleť zjemní a zkrášlí. Nebojte se po ní sáhnout ani před večírkem. Ideální je aplikovat ji po koupeli, aby lépe pronikla do roztažených pórů.

Vyživující séra

Sérum je nejúčinnější pomoc, jak pleti vrátit zdravý vzhled. Zázračně vyživuje, rozzáří a zjemní pleť. Vyberte si ho na míru své pleti, u séra totiž na kvalitě velmi záleží. Pokud zvolíte přípravek s vitamíny, je zlepšení stavu pleti zaručeno. Některá séra obsahují i rozjasňující perleťové částečky, jiné zase umí zneutralizovat zarudnutí nebo pigmentové skvrny. Pleť tak působí mladší a zdravější.

Podkladová báze

Hladký povrch – tedy i hladká pleť- lépe odráží světlo. Proto také obličej působí mladším a projasněným dojmem. Nové generace bází už umějí sjednotit tón pleti, vyrovnat nedokonalosti a pleť prozářit. Podívejte se třeba k Lancome nebo Clinique.

Zářivý make-up

Hi-tech make-upy jsou lehké, snadno splynou s pokožkou a přitom skvěle maskují nedostatky pleti. Naprostá většina už také obsahuje rozjasňující pigmenty, díky kterým vypadá pleť  ještě zdravější. Prozkoumejte nabídku Chanel, YSL nebo Armani.

Projasňující korektor

Zářivou pleť vám mohou pomoci zajistit i rozjasňující korektory. Obsahují pigmenty, které svedou opticky zredukovat tmavší a hlubší místa na vaší pokožce. Takže vrásky i kruhy pod očima nemají šanci. Korektor jemně vklepejte do pleti a kromě oblasti pod očima se ho nebojte protáhnout i ke tvářím. Právě tenhle trik zaručí viditelné rozzáření pleti.

Transparentní pudry

Bílé pudry momentálně zažívají velký boom. Zvlášť ty, které obsahují speciální pigmenty odrážející světlo. Po jejich nanesení je tak pleť sametová, sjednocená a jakoby prozářená. Podívejte se po nich třeba u NARS nebo MUFE.

Přidat komentář