Jak nalakovat nehty – tipy, triky a návod!

V dnešním článku se společně podíváme na ty nejproslulejší vychytávky, které vám pomohou docílit perfektně nalakovaných nehtů.

Stop zabarveným kůžičkám!

Před lakováním nehtů ohraničte kůžičky v okolí vazelínou nebo lepidlem na řasy. Po nalakování kůžičky jednoduše očistíte a nemusíte se trápit s přetáhnutým lakem.

Konec oprýskaným nehtům!

Chcete-li zabránit tomu, aby se špičky nalakovaných nehtů oprýskaly, lakujte dvěma základními vrstvami – jednou na horní polovinu nehtu a následně druhou přes celý nehet.

Naneste první vrstvu laku pouze na horní polovinu vašich nehtů. Po vysušení nehtů aplikujte druhou vrstvu laku, ale tentokrát klasicky pokryjte celý nehet. Tato technika pomůže laku na špičkách vašich nehtů, které jsou náchylnější k odštípnutí, déle vydržet.

Nechte svůj lak zazářit!

Použijte bílý lak na nehty jako podklad pod barevný lak, aby barva vašich nehtů vynikla.

Pokud se zrovna nechystáte použít krycí tmavý lak, musíte se smířit s tím, že přirozený odstín nehtového lůžka změní barvu jemnějšího laku. Chcete-li získat výraznou barvu, jakou má lak v lahvičce, přidejte nejprve vrstvu bílého laku na nehty a až po zaschnutí ji přejeďte barevným lakem.

Zkuste si nail art nanečisto!

Složitější nail artový vzor, u kterého máte obavu, že se vám na poprvé nepovede, můžete nalakovat na izolepu nebo plastový sáček, poté odloupnout a nalepit na nehty.

Jestli je pro vás propracovanější lakování druhé ruky nepředstavitelnou záležitostí, zkuste ho nejprve vytvořit na izolepě nebo igelitovém sáčku. Vytvořte na izolepě vzor, jaký plánujete mít na nehtech. Po zaschnutí ho odloupněte a přilepte na nehty lepidlem na nehty nebo bezbarvým lakem.

Pomozte si samolepkami!

Nebojte se při lakování využít nejrůznější pomůcky. I papírové štítky jsou skvělá věc, která vám pomůže třeba k půlměsíčkové manikúře.

Nejprve nalakujte pokladový lak a nechte ho zaschnout. Poté nalepte samolepky na nehty a dobře je přitiskněte. Následně nalakujte nehty barevným lakem. Nechejte asi minutu schnout a velmi opatrně odstraňte samolepky. Na závěr už jen aplikujte svrchní lak.

Dvoubarevné nehty s izolepou

Izolepa vám pomůže docílit klidně několikabarevného designu nehtů s přesnými a ostrými liniemi.

Vyberte si dva rozdílné laky a nehty nejprve nalakujte světlejším z nich a nechejte ho velmi dobře zaschnout. Poté použijte izolepu a nalepte ji na nehty křížem přes sebe tak, aby vznikl trojúhelníček. Vzniklý trojúhelník vybarvěte tmavším lakem, nevadí, když přetáhnete na izolepu, od toho je tady. Nechejte zasychat asi minutu a poté velice opatrně obě části izolepy odlepte od nehtu. Přelakujte svrchním lakem a máte hotovo.

Využijte tužku na oči!

Pokud jsou kamínky, které chcete aplikovat na nehty, příliš drobné na uchopení, pomozte si tužkou na oči!

Měkká tužka na oči zachytí kamínek a umístíte ho na nalakovaný nehet přesně tam, kam potřebujete.

Francouzská manikúra s gumičkou!

Pokud nemáte nálepky na francouzskou manikúru, nevadí. Můžete využít obyčejnou gumičku.

Gumičku zauzlujte v půlce, aby se vám s ní lépe pracovalo. Za jedno očko ji napínejte a druhé umístěte na nehet tak, aby ohraničovalo část nehtu, kterou nalakujete barevným lakem. Poté opatrně lakujte všechny nehty podél gumičky.

Vytvořte si vlastní odstín laku!

Když už vás odstíny vašich laků nudí, můžete si namíchat vlastní.

Ve lžičce smíchejte trochu očních stínů (ideálně pigmentu) s trochou bezbarvého laku na nehty, vezměte kartáček a vyzkoušejte svůj vlastní nový odstín.

Zrychlete schnutí nehtů!

Schnutí nehtů můžete významně urychlit, pokud je po nalakování dáte do nádoby se studenou vodou.

Odlakujte i nejodolnější laky!

Třpytivé laky se velmi těžko odlakují. Odstraňte je tím, že namočíte tampony na odličování do odlakovače laku na nehty, obalte je kolem nehtů a zajistěte alobalovou fólií. Ve folii je nechejte několik minut a poté i s lakem stáhněte.

Další možností je nalakovat nehty bezbarvým lepidlem na řasy a poté aplikovat třpytivý lak. Až ho budete chtít sundat, jednoduše ho díky lepidlu z nehtů sloupnete.

Pryč s bublinkami!

Lak na nehty místo protřepávání před aplikací rolujte v dlaních.

Lak tímto způsobem promícháte, ale vyhnete se vzduchovým bublinkám na nehtech.

Otevřete zatvrdlé laky!

Pokud vám víčko laku na nehty zatuhne, můžete ho povolit pomocí horké vody.

Položte lak na nehty vzhůru nohama do sklenice. Naplňte sklenici teplou vodou tak, aby dosáhla k víčku, ale ne už k samotnému laku(horká voda může poškodit konzistenci laku). Počkejte několik minut, vyjměte lahvičku ze sklenice a otevřete uvolněné víčko.

Usnadněte si otevírání laku!

Pokud se lak ztěžka otevírá, omotejte kolem něj gumičku, nebo vyzkoušejte vazelínu.

Pokud se váš oblíbený lak špatně se otevírá, můžete kolem víčka natěsno omotat gumičku, která vám při otevírání velmi usnadní práci. Rukojeť se vám díky ní bude snadněji otáčet. Případně můžete jako prevenci potírat vnitřní část víčka vazelínou, která uzavírání zprůchodní.

Uskladněte si laky přehledně!

Na závěr tip pro všechny milovnice laků na nehty, které jich mají ve sbírce už pěknou řádku. Označte si na vrchu víčka každý lak z vaší sbírky tečkou jeho barvy. Budete je tak moci přehledně uchovávat v krabici a nebude nutné se v nich přehrabovat 😀

Znáte všechny tyhle vychytávky? Jaký je vás oblíbený trik ohledně lakování nehtů? 🙂

1 Comment

Přidat komentář