Třpytky na tělo

Slavnostní příležitosti, odhalená záda nebo dekolt a decentní třpyt prostě patří k sobě.

Pokud někdo umí třpytky na tělo používat, bývá celkový dojem mimořádný a velmi luxusní. Někomu možná mohou třpytky přijít malinko kýčovité, za sebe ale musím říct, že mi při určitých příležitostech připadá třpytivý dekolt nesmírně sexy. Samozřejmě je nutné si jejich aplikaci rozmyslet, aby celek nevypadal příliš přeplácaně a nemístně. Dnes si proto řekneme něco o tom, jak třpytky na tělo vkusně využít.

Klasické třpytky na tělo

Klasické samostatné třpytky na tělo většinou seženete v dobře známém práškovém nebo gelovém provedení. Třpytky v prášku se na poprášené oblasti hezky rovnoměrně rozprostřou, ale jejich aplikace není tak přesná a třpytky v konečném výsledku máte téměř všude. S gelovými třpytkami dosáhnete přesnější aplikace, ale na větších plochy je zase těžší rozetřít je tak, aby působily přirozeně. Zajímavou novinkou jsou také třpytky ve spreji, které na pokožce vypadají velice hezky a navíc díky dalším obsaženým látkám hydratují pokožku. Klasická forma třpytek na tělo je většinou poměrně výrazná a proto se hodí spíše na večerní slavnostní události.

AVON Třpytivý olej ve spreji SSS, mikročástečky ryzího zlata a dalších minerálů hydratují pokožku, dodávají jí smyslnou hebkost, zlatavý třpyt a přitažlivou vůni.

Seženete ho třeba tady.

Třpytky v tělových přípravcích

Třpytky najdete také v kosmetických přípravcích, jako jsou sprchové gely nebo tělová mléka. Oproti klasickým třpytkám na tělo mají jednu podstatnou výhodu. Třpytky v nich jsou totiž většinou pouze velice jemné a nejsou příliš nápadné. Pokud tedy třpytky ráda vyhledáváte, tohle je varianta, která se hodí velice dobře i na denní použití pro jemný lesk pokožky.

MATIS PARIS Osvěžující tělový gel s mikrotřpytkami Magnifying Gel,  tělový gel s mikrotřpytkami je přesně tím, po čem sáhneme, chceme-li si během okamžiku dopřát krásný, jako sluncem vykouzlený tón pokožky. Mikrotřpytky odrážející světlo dokonale rozjasní pokožku a dopřejí jí jemně zlatistý odstín.

Seženete ho třeba tady.

Na jaké příležitosti třpytky využít

Výraznější třpytky se zkrátka nehodí pro každou příležitost. Používají se spíše na večer a to nejlépe na nějakou slavnostnější akci. Určitě se nemusíte bát třpytky použít na plese nebo na večeři v luxusnějším prostředí. Naopak lehounké třpytky obsažené v tělových přípravcích působí v menším množství velice hezky i na denním světle. U těch tedy neplatí žádné větší omezení a s mírou je lze je využít kdykoliv.

 

Kam třpytky nanášet

Pokrýt výraznými třpytkami celé tělo není úplně nejlepší nápad. Pokud už se odvážíte je použít, mělo by to být pouze na oblast, kterou chcete odhalit a zvýraznit. Výborné jsou  na dekolt, odhalená záda, ale i nohy a ke vhodným šatům také na paže. Celé tělo můžete pokrýt již zmiňovanými lehkými třpytkami v tělových přípravcích, které jsou nenápadné a každá oblast se tak třpytkou zablýskne pouze občas nebo až při bližším pohledu.

Jak aplikovat třpytky

Při aplikaci si dávejte pozor, aby vám třpytky nespadaly na víc oblastí, než byste ráda ozdobila. Zvlášť sypké třpytky jsou k tomu velice náchylné. Někdy je proto dobré raději použít na části, kde třpyt nechcete, nějaký přehoz nebo kapesníčky. Jinak sypkými třpytkami jednoduše rovnoměrně poprášíte danou oblast a gelové třpytky pouze rozetřete. Není na tom nic těžkého.

Tetování třpytkami

Možná už jste viděla zajímavé obrázky, které se dají pomocí třpytek vytvořit. Vhodné jsou k tomuto účelu hodně husté gelové třpytky. Jednoduše si buď koupíte, nebo uděláte šablonu, podle které si poté vytvoříte na pleti nějaký zajímavý motiv. Existují i speciální sady, které jsou k tomuto účelu přímo vyrobené. Tetování vyrobené s těmito speciálními třpytkami vydrží i několik dní a je voděodolné.

Přidat komentář