Tvary nehtů – do jakého tvaru upravit nehty?

Většina žen tvar nehtů zas tak příliš neřeší. Při manikúře vybírá z kulatých nebo hranatých a dál se tím nijak zvlášť nezabývá. Tvarů nehtů je ale obrovské množství. Možná, že zjistíte, že by vám slušel úplně jiný tvar, než jaký běžně nosíte. Několik nejoblíbenějších stylů si proto dnes v krátkosti představíme.

Rakvičkové nehty

Tenhle nehtový styl vyhoupl úspěch na Instagram do neuvěřitelné popularity a i díky Kylie Jenner nyní patří k nejoblíbenějším tvarům nehtů. Pokud se nerozhodnete pro akryl, vyžaduje tenhle styl pěkně dlouhé pěstování přírodních nehtů. Budou muset být dostatečně dlouhé, aby se bě strany mohly zúžit a na špičce vytvořit hrana. Jejich údržba je poměrně komplikovaná, ale nehty jsou to zajímavé a univerzálně slušivé.

Oválné nehty

Dlouhé nebo krátké, oválné nehty budou vždy jedny z nejoblíbenějších. Jejich tvar je považován za lichotivý, protože zakřivená hrana téměř kopíruje křivku kutikuly, což je teoreticky ideální styl nehtů prakticky pro každého.

Čtvercové nehty

Tenhle oblíbený tvar nehtů je hodně využíván při modelaci gelovek, aniž by se mnohdy bralo v úvahu, že se nehodí pro každého. Máte-li hodně úzká nehtová lůžka tento styl by vám mohl pasovat a lichotit, ne už ale tolik, pokud máte klasický tvar nehtů, nebo naopak širší prsty. V takovém případě se mu raději vyhněte. Plochá špička totiž vytváří iluzi extra šířky, takže nehty vypadají širší a větší, než ve skutečnosti jsou.

Stiletto nehty

Stiletto nehty jsou čistě stylovou záležitostí, kterou někteří obdivují a jiným se příčí. Tvar je inspirovaný špičkou podpatku, je dlouhý a vede do ostré špičky. I když působí jako nebezpečné drápy, jsou zranitelné a mohou být náchylné ke zlomení, zejména pokud jsou takto upraveny přírodní nehty. A ne, opravdu nevíme, jak se s nimi píšou textovky a vlastně dělá… cokoliv 😀

Kulaté nehty

Většinou se nosí krátké a jednoduché, zaoblený tvar nehtu je tvarován do dokonalého polokruhu. Je to klasický vzhled ideální pro ty, kteří chtějí manikúru s nízkou údržbou. Většinou nejsou nejslušivější možnou variantou, ale rozhodně jsou tou nejodolnější.

Mandlové nehty

Obvykle se nosí dlouhé, jejich podlouhlý tvar má zužující se špičku. Jsou slušivé a prsty s tímto stylem nehtů vypadají štíhlé a pěkné. Jejich údržba ale není tak snadná, jak by se na první pohled mohlo zdát. Dokonce, i když máte úzké nehtové lůžko, mají sklon slábnout ve špičkách nehtů. Mnoho žen proto většinou skončí u akrylových nehtů.

Špičaté nehty

Tento styl se nenosí tak zúžený jako stiletto, strany jsou obvykle drženy rovně až ke koncům nehtů, kde se sbíhají do trojúhelníkové špičky. Stejně jako u některých jiných dlouhých tvarů nehtů je tento typ vhodný pro akryl, protože přírodní nehty s ním se pravděpodobně začnou lámat.

Squoval nehty

S rovnými stranami a zakřivenou horní částí bude tento typ nehtů vždy skvělým vyvážením mezi vzhledem a praktičností. Měkčí okraje nejsou tak náchylné k zachycení nebo natrhnutí jako čtvercový tvar a nelámou se tak snadno jako tvar mandlový.

Máte některý z uvedených tvarů? Nebo fandíte úplně jinému? 🙂

 

Přidat komentář