Tyhle make-up triky z Instagramu raději nezkoušejte
Kdy jste naposledy potkali na Instagramu nebo Facebooku nějaký beauty trik, který vás lákal k vyzkoušení? Tipla bych si, že to nebude tak dávno. Sociální sítě nás každou chvíli zásobují virálními vychytávkami, které se snaží za každou cenu upoutat. Kontroverzní pomůcky, experimenty, neobvyklá řešení zdravotních problémů. Dovoleno je vše. Hlavně, když to zaujme. Je tu ale jeden problém. Podobné tríčky vymýšlejí lidé, kteří si často nedělají úplně hlavu s tím, zda nedoporučí něco, co by mohlo nadělat víc škody než užitku. Některé návody jsou rozhodně zajímavé a přínosné, ale je tu i dost těch, které vám můžou ublížit. Dneska se podíváme na několik beauty “vychytávek”, které vám dermatologové rozhodně nedoporučí.
Zubní niť na černé tečky
Ne, tohle opravdu není dobrý nápad. Seškrabávání černých teček špinavou nití a roznášení bakterií po pleti není ideální způsob, jak se komedonů zbavit. Seškrábnete stejně jen povrchovou vrstvu nečistot, černé tečky neodstraníte a brzo je budete mít znovu. Když zrovna nebudete mít štěstí, můžete si přivodit i akné, podrážděnou pleť a popraskané žilky.
Deodorant jako podkladová báze pod makeup
Zní to logicky. Deodorant udržuje podpaží suché a matné, takže by mohl stejnou službou prokázat vaší tváři. Ne? Ne! Deodorant ani antiperspirant na obličej nepatří. Hliníkové soli a silná parfemace vám může způsobit solidní podráždění, akné a kdoví, co ještě. Asi víte o tom, že někteří lidé se snaží přecházet na přírodní deodoranty, protože v těch klasických není složení zrovna to nej bio, co si lze představit. Do podpaží vám je samozřejmě neberem, ale na obličej opravdu nepatří.
Lak na nehty na opary
Upřímně doufám, že video o překrývání oparu lakem na nehty nikdo z vás neviděl a ani ho sem přidávat nebudu. Ono totiž to video vypadá docela přesvědčivě. A zoufalí lidé s oparem dělají zoufalé věci. Naprosto to chápu. Jenže si stačí nastudovat alespoň základní informace a zjistíte, že lak na nehty je samozřejmě alergenem. Mít opar je sice hrozný, ale mít opar a kolem šílenou alergickou reakci je horší.
Wasabi jako ošetření akné
Nemám nic proti přírodní léčbě akné (tea tree olejíček umí!), ale ne, když přijde na řadu obědové menu. Neexistují žádné ověřené protizánětlivé účinky wasabi. Nula, nula, nic. V rámci tohoto doporučení sice dostanete radu, ať wasabi nenecháváte na kůži déle než dvě minuty. Ke spálenině nebo podráždění, ale může dojít klidně okamžitě. Takže wasabi raději sníst. A jinak nic.
Citron a soda na pečení k zesvětlení podpaží
Tohle je extra “chuťovka”. Jestli vás někdo naláká k vytvoření téhle směsi, stvoříte super kombo k možnému propálení pleti. Je fakt, že vypálením díry do pokožky asi skutečně dojde ke změně barvy. Najspíš to ale nebude úplně to, co čekáte. 😀
Závěrem radíme – nevěřte všem “super zaručeným” radám, které na internetu najdete. Než nějaký podobný experiment provedete, ověřte si informace z více zdrojů. Je možné, že blogerka ve videu bude mít zrovna štěstí, vy ho ale mít nemusíte.