Typy suchých šamponů

Namočit, promasírovat šamponem, smýt šampon, nanést kondicionér, smýt kondicionér, vyživit maskou a konečně vše spláchnout a dát se do namáhavého procesu fénování a konečné úpravy. Ufff. Poznáváte se? Asi každá žena znající tento proces úpravy delší vlasů vzhlédla v drogerii s nadějí k novince jménem suchý šampon. Ale jak tento nový trend funguje?

Suchý šampon funguje na principu nasátí mastnoty z vašich vlasů. Je to vlastně něco jako jemný pudr, který vaši pokožku zbaví přebytečného mazu. Pokud jste ale doufala, že si díky této vychytávce budete moci přestat mýt vlasy, jste na omylu. Suchý šampon vám pomůže mytí vlasů oddálit o den dva a pro ženy se silně se mastícími vlasy je hotovým požehnáním, ale umytí vlasů se nevyhnete. Ani tato novinka zkrátka nemůže na delší dobu zakrýt zplihlé nemyté vlasy a vy tedy opět skončíte pod sprchou. Pokud ovšem potřebujete okamžitě vrátit vlasům kondici a mytí nestíháte, neváhejte použít.

Minus suchého šamponu je, že vám po jeho použití ve vlasech zůstává bílý brášek, který na sebe navázal mastnotu a je tedy třeba vlasy poctivě vyčesat. V blond vlasech se jemný prášek velmi dobře schová, větší problém s tím tedy mají brunetky, které nemají mnoho alternativ.

Použití suchého šamponu:

1)Nasypte 3 gramy prášku na vaše vlasy v místě největší koncentrace mastnoty (pokud jste si pořídila šampon ve spreji, pak samozřejmě vlasy postříkejte)

2)Vezměte ručník a pořádně vydrbejte celou hlavu, aby vám v ní nezůstal bílý prášek.

3) Pořádně si vykartáčujte celou hlavu a zkontrolujte, zda je všechen prášek pryč.

4) Tip: Přestříkejte vlasy vůní

Kam pro suché šampony?

Poměrně dobré suché šampony a za slušné ceny naleznete v drogeriích DM nebo Rossman.

Druhy suchých šamponů

  • Nejlevnějším suchým šamponem na trhu je Amica. Stojí cca 30 Kč a funguje celkem obstojně, jen si dávejte opravdu pozor, abyste jí z vlasů řádně vyčesala. Někteří si stěžují na její trochu neobvyklý zápach. Pokud vám Amica také nebude vonět příjemně, voňavka by měla vše zakrýt.

 

  • O něco dražším suchým šamponem je Trocken Shampoo od Frottee. Stojí kolem 90Kč a jeho výsledek je srovnatelný s Amicou,tedy dobrý, jeho výhoda je pak ve svěží vůni citrusů, kterou budou vaše vlasy cítit po nanesení.

 

 

 

  • Dry Shampoo od Syoss už stojí 130Kč a funguje o něco málo lépe než dva předchozí šampony. Nezanechává ve vlasech tolik bílých šupinek a je k dostání ve dvou typech modrý kromě zbavení mastnoty vlasům dodá i objem a zelený na mastnotu vlasy naprosto vysuší. Někteří ale nesnesou jeho dost výraznou a pronikavou vůni a někdy se stane, že se sprej brzy porouchá.

 

  • Batiste Coloured  Dark Deep Brown je jasnou volbou pro tmavovlásky. Ve vlasech totiž z bílé postupně hnědne a tak nikdo nepozná, že ho máte ve vlasech. Navíc potěší dobrou účinností a hezkou vůní. Pořídíte ho cca za 100 Kč.

 

  •  Suchý šampon Balea kromě odstranění mastnoty pohltí jakýkoliv pach z vašich vlasů. Nezanechává tolik bílého prášku jako Amica, ale s malým množstvím musíte počítat, naštěstí jde celkem snadno vyčesat. Ve výsledku je srovnatelný se suchým šamponem od Frotte.  Stojí cca 80Kč.

 

Přidat komentář